Adam před letošní sezonou přesedlal z malého na velké kolo (kategorie Expert) a v konkurenci čtyřiadvaceti závodníků obsadil pátou příčku. O dva roky mladší Pavel zůstal věrný kategorii Senior a v Blansku po potížích s kolem uzavíral první desítku jezdů.

Adam: Dobrá výchozí pozice

Adam byl před mistrovstvím hodně nervózní, ale začal dobře. „Zlom nastal na třetí sekci, kde jsem urval pastorek, připsal si dva trestné body a zbytek závodu jsem musel odjet na těžším převodu. V prvním kole jsem udělal jednu chybu, ale jinak jsem jel svůj lepší průměr,“ řekl Adam, který byl po úvodním kole s minimální ztrátou na čtvrté pozici. V tom druhém se chtěl zlepšit, ale chyba v předposlední sekci rozhodla: „Měl jsem obrovské křeče v zápěstí a při skoku jsem přetrhl vytyčovací pásku, což mě stálo pět bodů a bylo rozhodnuto,“ popisuje Adam klíčový okamžik závodu. „Páté místo je ale dobrá výchozí pozice před Japonskem, kde se budu rvát o medaili,“ dodává.

Pavel si musel vypůjčit kolo

Pavel do závodu vstoupil také dobře, ale v prvním kole si nakonec připsal dvě »pětky«. „V poslední sekci prvního kola jsem si vymkl kotník a celou přestávku jsem jej chladil. Ve druhém kole mi navíc praskl rám a musel jsem si vypůjčit kolo,“ líčí své strasti mladší z bratrů. Než si na nové kolo zvykl, nabral zbytečné tři body a nakonec z toho bylo desáté místo.

„Se svou jízdou jsem spokojen, ovšem s výsledky už moc ne. Na své poměry jsem jel dobře, konkurence je ale velmi silná. Před Japonskem musím dát sebe i kolo do pořádku a pokusím se zajet co nejlépe, abych v šampionátu skončil do osmého místa,“ prozradil svůj cíl.