Adam chce medaili

Trať v Kutné Hoře byla spíše z těch lehčích. Adam nejel špatně, ale udělal tři zbytečné chyby, které jej stály lepší než čtvrté místo. Další závod v Březové u Sokolova mu však sedl. J

el si v klidu svým tempem a po úvodním kole byl druhý s deseti trestnými body. „Co jsem chtěl, to mi vyšlo. Druhé kolo jsem zajel ještě lépe a s přehledem si tak pohlídal stříbrnou pozici. Měl to být závod, který mě měl v rámci seriálu MČR nastartovat,“ konstatoval. Ve čtvrtém podniku sedmidílného seriálu se jezdci představili v Blansku, kde je čekala obtížná trať.

Úvodní sekce se Adamovi povedly, ale poté přišel problém. „Při výskoku v sedmé sekci jsem urval hadičku zadní brzdy. Pro dojetí prvního kola jsem si tedy musel půjčit kolo cizí, což je především vzhledem k jiné geometrii a těžišti kola vždy problém. Hned na další sekci jsem obdržel pět trestných bodů, zbylé dvě už tak nějak zvládl. Tohle byl ale klíčový moment v závodě,“ přiblížil své problémy.

Po dojetí prvního kola měnil prasklou hadičku, což ho stálo dost času. Ve druhém kole pak musel pospíchat, aby stihl celkový čas soutěže. Do toho přišly ještě bolesti v zádech.

Zadní brzda navíc nebyla stoprocentní, neboť ráfek byl potřísněn brzdovou kapalinou. Přes všechny tyto nepříjemnosti, ke kterým se připojily ještě křeče do rukou, skončil Adamna páté pozici.

„V průběžném pořadí jsem v tuto chvíli na nelichotivém čtvrtém místě. Ve zbylých třech podzimních závodech musím hodně zabojovat, abych bral na konci sezony některou z medailí, kterou rozhodně chci,“ dodal závěrem.

Pavla trápí zranění

Mladší z bratrů má letos problémy s ramenem a v Kutné Hoře chtěl vyzkoušet, co to s ním udělá. Nevedl si zle, ale při jednom přeskoku si natáhl mezižeberní sval a závod dokončil na sedmé pozici.

O týden později se vydal do Březové, ale tentokrát jen jako Adamův doprovod. V Blansku už ale musel nastoupit z toho důvodu, aby získal nějaké body do nominace na mistrovství světa a aby úplně nevypadl ze závodního rytmu.

Neměl však moc natrénované a bylo to znát. Navíc předchozí zranění neměl ještě doléčená a nakonec dojel osmý.

V průběžném pořadí mu tak patří sedmá pozice, která ale stačila na nominaci na mistrovství světa.

„Celá jarní část byla s výjimkou mistrovství Evropy v Belgii utrápená. Celé dva měsíce jsem nemohl pořádně trénovat, musel jsem vynechat dva závody, a to se na mně velmi podepsalo. Chci se teď maximálně soustředit na mistrovství světa. Pokud již budu zdravotně v pořádku, tak věřím, že se za měsíc zvládnu připravit tak, abych navázal na stříbrnou medaili z mistrovství Evropy.“

Nyní tedy čeká oba přerovské biketrialisty příprava na světový šampionát, který je rozdělen do tří závodů. První se jede poslední červencový víkend ve Španělsku, druhý o týden později ve Francii a třetí koncem srpna v Japonsku.