Ta začala jako obvykle ještě v zimních měsících na Slovensku v hale v Šenkvicích, kde si hraničtí vedli následovně.

Marian Ryška (11.) Martin Mikuš (7.), David Spurný (7.), Zdeněk Novotný (9.) a Jan Křištof vybojoval 3., 2. a 5. místo.

Michal a Jan Křištofovi si vyzkoušeli i další halové závody v holandském Zwolle při Evropském poháru a umístili se na nich shodně na 33. příčce.

Po tomto zimním turné začala sezona na venkovních drahách Kontrolním závodem v Pardubicích, kterého se zúčastnilo šest hranických jezdců.

Ryška se umístil na 9. příčce, M. Křištof a Novotný na 4. místě, Libor Bárta skončil na místě 5., Denis Drozd bral 12. příčku a Ondra Kovář 13. místo. V neděli pokračoval seriál Českým pohárem, na kterém se postavil na stupně vítězů Novotný, když dojel bronzový.

Drozd a Spurný obsadili shodně 5. místo a Kovář zopakoval 13. místo ze soboty. Na závodě horských kol v nedalekých Mankovicích se Spurný umístil na 13. příčce a J. Křištof si ve vložené kategorii elite BMX vyjel zlatou medaili.

Nejprestižnější seriál na domácích tratích Česko - moravský pohár začal prvním závodem v Klatovech. Ryška zde skončil v semifinále na 4. místě a celkově se tak umístil na 10. příčce. Kovář potom bral konečnou 12. pozici.

Finálovou účast si vybojoval Mikuš (5.), J. Křištof (2.) a M. Křištof. Toho potkala kolize s jezdcem, který upadl před ním, a oba musela odnést z dráhy zdravotní služba. Nakonec mu bylo ve finále připsáno 8. místo.

Seriál pokračoval druhým závodem v Praze - Bohnicích a ze strany pořadatelů nebyl vůbec vydařený. Zbytečné přestávky, zdlouhavé prostoje a hádky jezdců s komisaři, kteří nesmyslně vyřazovali závodníky za údajná přejetí čáry, to není na našich dráhách často k vidění.

Není divu, že byli rozladěni jak jezdci samotní, tak i jejich doprovody. Ryška v Praze po výborném výkonu postoupil do svého prvního velkého finále a vyjel si zde 8. příčku.

Kovář bral 14. místo, Valenta dojel 12., M. Křištof si vyjel ve finále konečnou 4. příčku. J. Křištof byl jedním z pětice jezdců, kteří doplatili na nesmyslné a chybné rozhodnutí traťových komisařů.

Ti mu signalizovali údajné přejetí čáry, byl ze třetího postupového místa diskvalifikován a musel tak do opravných jízd. V těch si vyjel postupovou druhou příčku, což mu zajistilo osmou pozici na startovním roštu ve finále. V tom si nakonec vyjel 4. místo.

(bmx)