Ten má zatím devět registrovaných jezdců a čtyři nováčky, kteří se s kolem zatím spíše seznamují. Ale pozor. Klub může být spokojen hned se svou první aktivní sezonou. Miroslav Dreiseitl totiž přivezl z mistrovství republiky v Pardubicích bronzovou medaili v kategorii B8 (chlapci do 8 let), ve které působilo hned 38 jezdců.

Radim Kundrát.
Hranice do trháku nejdou. Remízu s Valmezem vystřelili stopeři

Další úspěchy v Moravské lize

V nedávno ukončené Moravské bikrosové lize pak BMX Dracing Team získal zásluhou Miroslava Dreiseitla další bronz. Jen o stupínek za ním skončil z celkem 36 závodníků kategorie B8 Jiří Kelar.

O kategorii výš (B9) mezi 35 soupeři bojoval do posledního z dvanácti závodů o zlato i Max Molnár, který ale završil letošní sezonu také celkovým třetím místem. Na šestém místě se ztrátou jediného bodu najdeme Petru Dreiseitlovou a na jedenáctém místě Adama Drábka.

V kategorii B7 závodil Maxův bratr Alex Molnár a v konkurenci 28 jezdců si vyjel pěkné desáté místo.

V kategorii příchozích, kde se závody nesčítají, roztáčeli svá malá 20palcová kola Anička Drábková, Metoděj Martinák a Antonín Šobora. Posledně jmenovaný si přivezl stříbrnou a bronzovou medaili za dílčí závody.

„Ale nenechte se mást, nejedná o sport pouze pro děti a mládež. Starší, tedy povětšinou tatínkové malých závodníků, jezdí na 24palcových kolech, takzvaných cruiserech,“ nezapomněl zmínit předseda Dracing Teamu Miloš Molnár, který v těchto závodech nechyběl a skončil na patnáctém místě.

Zde uspěl Petr Dreiseitl na celkové páté pozici. Petr Drábek dojel na 20. místě z celkem 31 závodníků.