Z hranických borců si tentokrát počínali nejlépe Michal Křištof (B-9), který zajel všechny základní jízdy za jedna a postoupil rovnou do finále, kde před sebe opět nepustil žádného ze svých soupeřů a mohl tak vystoupit na stupeň nejvyšší.

David Spurný (MTB) zde rovněž nenašel přemožitele a bral také pohár za první místo. Na stupně se dostali ještě další tři jezdci Hranic, a to Jan Křištof (Elite), který skončil na 2. místě za domácím Jakubem Schneiderem.

Stejné místo bral i Marian Ryška (B-7), jenž i přes nešťastný pád v jedné z rozjížděk zajel ostatní rozjížďky dobře a to mu celkově vyneslo druhou příčku. Na „bednu“ tuto dvojici doprovodil ještě Martin Machanec (B-9), který si po skvěle zajetém finále dojel pro bronz.

Se staršími jezdci se na tomto závodě potýkal Martin Mikuš (B-8), který si i přes věkový rozdíl vyjel v rozjížďkách dvě první a jedno druhé místo a v následném finále, které zvládl na výbornou, se umístil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.

Zřejmě letní únavu již prožíval poslední hranický jezdec Pavel Machanec (B-8), který se umístil na 9. příčce. Hranické jezdce ještě doplnil Štěpán Spurný, který vyhrál závod v kategorii nelicenčních jezdců.

V následujících letních měsících čeká hranické jezdce závodní přestávka vyplněná relaxací, různými druhy soustředění a volnými závody, aby mohli v plné síle zahájit druhou část bikrosové sezony.

Ta začíná na domácí dráze v Hranicích poslední prázdninový víkend mezinárodním dvojzávodem INTERCUP 2008.

(bmx)