Smolný pro bikros byl první zářijový víkend, kdy při dvou závodech Moravské ligy v Uničově a v Jeseníku došlo k více než deseti těžkým pádům. Výsledkem bylo pět zlomenin rukou a jedna zlomenina stehenní kosti.

Těžký pád postihl i hranického Jana Křištofa, kterému po dopadu na jedné z překážek praskla oska a upadlo přední kolo. Křištof utržil zhmožděniny krční páteře a kolene.

Další hranický borec Martin Mikuš se po nevinně vypadajícím pádu v nedělním tréninku vrátil z jesenické nemocnice se zlomeninou v zápěstí.

Ostatní jezdci měli tento víkend více štěstí a ve zdraví závod dokončili s těmito výsledky: Marian Ryška 6. a 5., Ondra Kovář 9. a 8., Pavel Machanec dvakrát 7., Martin Machanec 9. a 13., Martin Mikuš 3., Michal Křištof 6. a 5., Ondra Tvrdoň dvakrát 8., Martin Valenta 7. a 4., a David Spurný dvakrát 2.

Sobotního závodu se zúčastnili také dva nelicenční jezdci Tadeáš Rušar a Štěpán Spurný. Oba závod ve svých kategoriích vyhráli. Následující dva podniky Českomoravského poháru (ČMP) přinesly pro hranický oddíl více radostí a cenných umístění.

V Třinci se podařilo hned pěti jezdcům probojovat do finále, kde si počínali následovně: Ondra Kovář 4., Martin Machanec 5., Pavel Machanec 7., Marian Ryška 8. Největší úspěch předvedl Michal Křištof, který tento závod vyhrál.

Další z jezdců Ondra Tvrdoň se umístil na 10.místě a Libor Bárta po součtových jízdách bral celkovou šestou pozici. Následujícího závodu ČMP v Litoměřicích, který se konal v sobotu 20. září, se již zúčastnil i Jan Křištof.

Návrat po zranění se mu zdařil a vybojoval bronz. Další z trojice jezdců na tomto závodě, Marian Ryška, si vyjel ve finále sedmé místo. Stoupající formu potvrdil Michal Křištof, když opět vyhrál a vybojoval tak celkové první místo v ČMP.

(bmx)