Závodnici se na tatami představili v sobotních kláních, kdy byly na programu kategorie seniorů a dorostu. Výprava Železa čítala 6 dorostenců a 3 seniory.

Výsledkem jejich snažení bylo to, že čtyři závodníci bojovali o medaile a další dva přidali slušná 7. místa. V těžké mezinárodní konkurenci judistů z deseti států pak získali po jednom zlatu, stříbru a bronzu. Jeden závodník v boji o bronz podlehl.

Nejlépe se vedlo dorostencům, kdy váhová kategorie do 55 kg se nesla v duchu bojovníků Železa, když všichni tři postoupili mezi čtyři nejlepší a v boji o postup se utkal Jakub Jurka s Michalem Posmykem. V tomto duelu byl lepší Jakub, který postoupil do finále.

Tam na něj čekal vítěz prvního čtvrtfinále Jan Mazan, který všechny zápasy ukončil před časovým limitem stejně jako Jakub. V boji o zlato byl zápas dlouho vyrovnaný, ale asi v polovině udělal Honza malou chybu, kterou Jurka zkušeně potrestal a zaslouženě získal zlatou medaili. Mazan získal stříbro a Posmyk v boji o bronz nedal svému soupeři šanci a zkompletoval sbírku kovů.

Slušný výkon předvedla ve váze do 63 kg Jana Lipková, když obsadila 7. místo. Další dva dorostenci Dominik Olšák a Tomáš Leskovský neprošli úvodním kolem. V kategorii mužů předvedl velmi dobrý výkon Adam Jestřebský ve váze do 73 kg, když prošel až do boje o medaile, ale zde kvůli zranění ruky na své soupeře nestačil a obsadil konečné 5. místo. O stupínek hůře na 7. místě skončil Vratislav Machač.

V kategorii mužů se představil Jan Dohnal, který je věkem teprve junior a na zkušenější soupeře nestačil.

Trenér Železa Hranice Lubomír Jakubík po turnaji řekl: „Turnaj hodnotím výsledkově jako slušný, borci bodovali dobře, překvapil Machač, který prošel mezi 38 závodníky na 7. místo. Jediná skvrna turnaje je zranění Jestřebského při páce, ale snad bude vše v pořádku.“

(mn)