Výpravu tvořili tři dorostenci, kteří startovali ve vyšší věkové kategorii a dále pak tři junioři, kteří do této věkové kategorie postoupili teprve s novým rokem.

Trenér Železa Hranice před tímto mladým týmem stanovil jasný cíl zisk tří kovů a borci toto očekávání naplnili a částečně i předčili.

Nejmladší členkou výpravy byla Marie Holčáková, která startovala v kategorii do 48 kg juniorek. Marie předvedla suprový výkon, když suverénně prošla do finále, aby zde narazila na o pět let starší soupeřku.

Marie diktovala celý zápas tempo souboje, svou zkušenější soupeřku z Ostravy zatlačila do obrany a v polovině zápasu se ujala vysokého vedení.

Dále si vedla nad očekávání dobře, až sedmnáct sekund před koncem udělala osudovou chybu a podlehla. I přes porážku odcházela z tatami s úsměvem, neboť její výkon byl opravdu vynikající a zisk stříbra ukázal, že tvrdá příprava se vyplatila..

Na výkon své mladší setry navázal i Lubomír Holčák, který v prvním kole váhy do 66 kg bez větších problémů porazil loňského Mistra ČR a v dalších dvou zápasech porazil po takticky vedených zápasech i soupeře z Litoměřic a Hranic, kteří nebyli schopni reagovat na takticky vedený zápas tohoto zkušeného závodníka.

V boji o finále pak Lubomír nestačil na borce z Karviné. Spadl tak do boje o třetí místo, kde již nezaváhal a domů veze bronzovou medaili.

Stejný kov pak získal v kategorii do 55 kg juniorů i věkem ještě dorostenec Jakub Jurka, který prošel bez zaváhání mezi čtyři nejlepší závodníky této váhy, kde podlehl pozdějšímu vítězi ze Žďáru.

Díky této prohře pak nastoupil do boje o třetí místo, kde po rychlém iponu zvítězil a získal cenný mistrovský kov, který měl bronzový punc. Ve stejné váze startoval i Jan Mazan, který stejně jako Jakub prošel sítem zápasů mezi čtyři nejlepší.

Zde těsně podlehl, spadl do boje o třetí místo. Zde svedl opravdu zdrcující zápas, ujal se vedení a vypadalo to na zisk cenného kovu, aby v poslední minutě udělal chybu, kde se soupeř ujal vedení a tuto ztrátu již Honza nedotáhl. Obsadil tak konečné 5. místo.

Stejně dopadla i nejzkušenější členka výpravy Vendula Hlavová, která startovala ve váze do 57 kg, když po vítězství v prvním kole podlehla nečekaně v kole druhém.

Spadla do opravných bojů, kde dvakrát zvítězila, když své soupeřky k ničemu nepustila a zaslouženě postoupila do boje o třetí místo. Zde po slibném úvodu udělala obrovskou chybu, kterou soupeřka využila a Vendula tak obsadila konečné 5. místo.

Stejně se vedlo i Janě Lipkové ve váze do 63 kg, když postoupila suverénně mezi čtyři nejlepší této váhy, aby po vyrovnaném zápase i finále podlehla, spadla do oprav a zde narazila na soupeřku, kterou minulý týden porazila v přímém souboji ve finále Českého poháru. Jana však nenavázala na výkon z Litoměřic, dřela a soupeřka těsné vedení uhájila a Jana tak obsadila konečné 5. místo.

Úvodními koly pak neprošli ve váze do 60 kg startující Michal Posmyk a do 81 kg startující Jan Dohnal, kteří svedli vyrovnané boje ale na další postup to nestačilo. „Vynikající výsledek, zisk tří kovů u tak mladého celku je super. Pro další roky máme zaděláno což nemůže říct každý,“ zhodnotil trenér Marek Nádvorník.

(mn)