Hrdina duelu, brankář Josef Kučerka, se do brány Hranic vrátil po zápalu plic.

Návrat to byl ve velkém stylu, v brance předváděl jeden skvělý zákrok za druhým.

Neuvěřitelnou smůlu si však vybral při situaci, kdy si ve snaze rychle vyběhnout pro míč nešťastně zachytil prst levé ruky o očko držící síť.

Doposud hlučná házenkářská hala v Hranicích naprosto utichla.

Poslední článek prstu nápor nevydržel a oddělil se, brankář Cementářů zůstal ležet v bolestech a volat se musela odborná pomoc.

„Článek se ještě mohl přišít, ale protože se jednalo opravdu pouze o poslední článek a kloub zůstal na svém místě, dohodl se Pepa s plastickým chirurgem, že bude lepší prst jen vyčistit a zašít. Poškození naštěstí i tak bude minimální," prozradil vedoucí týmu Hranic Martin Schober.

S návratem zkušeného matadora do brány Cementářů to po samotném incidentu moc dobře nevypadalo, celá situace snad nakonec bude mít ještě šťastný konec.

„Primář řekl, že se zranění bude hojit alespoň šest až osm týdnů, Pepa si to sám hned zkrátil na šest a chce ještě chytat play-off. Je to velký bojovník," pověděl Schober.

Cement už velkého vítěze má

Utkání mělo ještě jeden silný příběh.

Na palubovku se vrátil i hranický Marek Tůma.

Tomu hala při představování hráčů věnovala největší aplaus. A to naprosto po zásluze.

Tůma svůj boj se zákeřnou nemocí vyhrál. Ať už play-off pro Hranice dopadne jakkoliv, jeden velký vítěz nosí dres Cementu už nyní.