Žáci

Osmičlenná skupina starších žáků (ročník 1995-96) doplněná o výběr mladších žáků (ročník 1997) se zúčastnila dvaadvacátého ročníku Budapest cupu a stala se tak jedinou českou výpravou na tomto velkém mezinárodním turnaji.

Kromě domácích borců se zde představily výpravy z patnácti zemí Evropy (ČR, Rakousko, Chorvatsko, Německo, Itálie, Anglie, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina a Španělsko).

Nejlépe se dařilo Marii Holčákové ve váze do 48 kg, která po skvělých výkonech zasáhla do bojů o medaile. V její váze bojovalo sedmnáct závodnic. Marie rychlým ipponem zvítězila v prvním utkání.

Ve druhém duelu podlehla silové Rumunce a spadla do opravných bojů. Zde po dvou vítězných zápasech postoupila do finále oprav, aby se utkala o bronzovou medaili. V tomto utkání Marie svou soupeřku převyšovala, ale pak udělala hrubou chybu v přechodu na zem a rozhodčí vyhlásil ippon. Holčáková tak po skvělých výkonech na tomto prestižním turnaji obsadila konečné páté místo.

Druhá dívčí zástupkyně Petra Janáčková (44 kg) odjížděla na turnaj s cílem se poprat a posbírat mezinárodní zkušenosti.

Po kvalitních bojovných výkonech obsadila slušné deváté místo. Černý den si na tomto turnaji vybrali všichni kluci Femaxu Engineering. David Kolář a Tomáš Beran (36 kg), Robert Trojnar (45 kg), Roman Keprda a Roman Fridrich (50 kg) a Michal Šuta (66 kg).

Nikomu z nich se nepodařilo projít úvodními koly. Nejblíže k tomu byl Robert Trojnar, který vyhraný zápas nakonec vlastní chybou srovnal, a rozhodčí se pak přiklonili na stranu domácího borce.

Benjamínci a mladší žáci

Šestičlenná výprava benjamínků a mladších žáků Femaxu Engineering Hranice odjela na turnaj do Tvrdonic. Po skvělých výkonech si domů přivezli hned pět medailí. Nedařilo se pouze nováčkovi týmu Romanu Smolkovi.

I když bojoval jako drak, na placku to nestačilo. Jediná dívka v týmu, Saša Holčáková, vybojovala bronz. Do finále svých vah se proprali všichni hoši Femaxu Engineering Vladimír Blažek, David Šatánek, Vašek a Lukáš Příleští. Po vyrovnaných bojích však všichni shodně získali konečná druhá místa.

(oli)