Spojka Ondřej Zdráhala si našel zahraniční angažmá. To hranický trenér Jan Hegar přivezl své družstvo v plné síle. Tento zápas byl přímým soubojem o průběžné čtvrté místo v tabulce, který vyzněl lépe pro Cementáře.

První útok měl k dispozici domácí tým. Z něj však skóre neotevřel a po brance Bednaříka na druhé straně se Hranice ujaly vedení. V sedmé minutě si domácí poprvé vypracovali více než jednobrankový náskok, po rychlém útoku vedli 5:3. Vzápětí však Brůna s Brožem dvěma přesnými zásahy vyrovnali.

Od 10. do 20. minuty se obě družstva přetahovala o každou branku. Skóre bylo vyrovnané a oba týmy dobře bránily. První klíčový moment přišel na konci 20. minuty. V tu chvíli svou druhou brankou v zápase Brůna dostal Hranice poprvé do dvougólového vedení. Ten samý hráč si následně v obranné činnosti nepočínal čistě a byl jako první v zápase potrestán vyloučením. Karviná si však s přesilovkou neporadila ideálně a ztrátu nesmazala.

Naopak, po příchodu vyloučeného Brůny se Cement nadechl ke tvorbě odstupu ve skóre. Po brankách Čadry, Tůmy a Bednaříka odcházel hranický celek do šaten se čtyřgólovým náskokem 16:12.

Pokud se v prvním poločase oba týmy oťukávaly, jak v přestávkovém rozhovoru pro ČT uvedl Tomáš Bednařík, tak druhé dějství začalo velmi zostra. Karviná chtěla co nejdříve vzniklou ztrátu smazat, ale její pokusy končily na perfektně chytajícím Kučerkovi. Pokud k tomu ještě přidáme velmi přesnou mušku hranických střelců, dostaneme se do 40. minuty, kdy Cement vedl o neuvěřitelných devět branek 22:13. V tuto chvíli úspěšnost zákroků Josefa Kučerky dosahovala skvělých 55 procent!

Po perfektní desetiminutovce však Hranice začaly ze svého náskoku ztrácet. Napomohl tomu také fakt změny domácího brankáře. Za nevýrazného Mrkvu, kterému se vůbec nedařilo, kouč Hanták poslal do brány mladého Lefana.

Ten se za projevenou důvěru začal hodně rychle odvděčovat. Ze čtyř útoku Cementu zlikvidoval tři a Slezané vycítili šanci ještě bojovat o vítězství. V 56. minutě se Karviná dostala nejblíže, po Křižíkově bombě svítil na tabuli stav 26:29.

S časovým tlakem se však mladý tým karvinským už vypořádat nedokázal. Po brankách Tůmy a Brůny bylo jisté, že si Hranice připíši velmi cenné dva body do tabulky Zubr extraligy za celkové vítězství 31:27.

HCB OKD Karviná – TJ Cement Hranice 27:31 (12:16)

Nejlepší střelci: Petrovský 7/1, Kružík 5, Faith 4 – Brůna 9, Tůma 7, Bednařík 6. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/0, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 731.

Extraliga házenkářů pokračuje dalším kolem hned ve středu 10. února, kdy Cementáři od 18 hodin přivítají průběžně druhé Zubří.