„Myslím si, že v tom utkání rozhodl první poločas. Mám před každým soupeřem respekt a k tomu také vedu své hráče, ale je důležité hrát se sebevědomím, že už také něco umíme. Lovosice tady nepředváděly takovou hru, abychom se z toho museli sesypat, což se nám v prvním poločase stalo,“ hodnotil hranický trenér Jaroslav Hudeček pro web České házené.

Domácím naopak vyšel úvod druhé půle a role se obrátily. Byli to Cementáři, kdo jako správný lovec vycítili šanci na bodový zisk. Vyrovnat mohl v posledních sekundách ze sedmičky Piwko, avšak neproměnil.

„Ukázali jsme, že máme nějaký progres a kluci si musí jenom více věřit. Jsem přesvědčený, že by tomu utkání určitě slušela remíza. Za tu bojovnost a za to, že jsme nesložili zbraně, byť jsme prohrávali o sedm branek, si kluci zaslouží uznání,“ vyzdvihl Jaroslav Hudeček. „Pokud budou hrát v takovém nasazení a koncentraci, tak se opravdu můžeme měřit s každým soupeřem v extralize,“ uzavřel.

V sobotu Hranice čeká těžká prověrka na půdě silného Zubří, klíčový duel pak sehrají v úterý 21. prosince, kdy od 18 hodin přivítají v dohrávce Maloměřice.

Mláďata Judo Železo Hranice na mistrovství Moravy.
Železná mláďata vybojovala čtyři tituly mistrů Moravy

TJ Cement Hranice – Lovci Lovosice 23:24 (7:14)

Nejvíce branek: Plaček 6/1, Pinkas 4, Zbránek, Piwko 4/1 – V. Kovář 6/1, Petryčenko 5, Kupa 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 4:1. ČK: Petryčenko (LOV).