Přes pozitivní závěr přesto Hranice nezačaly sobotní duel zrovna šťastně.

Frýdek-Místek vlétl do utkání po hlavě a Cementářům zavařoval už prvních okamžiků.

Severomoravané se rychle ujali vedení 6:2 a svůj odstup drželi až do poločasu.

Lodivod domácích proto přistoupil ke změně v bráně. Místo zkušeného Josefa Kučerky putoval mezi tři tyče Karel Magrla.

„Deset minut před koncem prvního poločasu jsme změnili obranu, která nám fungovala lépe než kombinace 0–6. Sestava 1–5 byla trošičku agresivnější. Dokázali jsme útok Frýdku trochu eliminovat a šestigólový náskok soupeře jsme stáhli," popsal kouč TJ Cement.

Tah Libora Hrabala se ukázal jako pozitivní a po změně stran dostaly Hranice více příležitostí skórovat.

Nasazení domácích pokračovalo a Cement se během deseti minut dostal do trháku o pět gólů. Hosté se však nechtěli vzdát a pokračovali v dobývání hranické kasy. Jednu chvíli druhého dějství dokonce Frýdek vedl 26:25.

Svěřenci Libora Hrabala však neusnuli a vzápětí se vrátili do dvougólového vedení. Odstup si pak udrželi až do konce, kdy svojí desátou brankou v zápase stvrdil vítězství domácích nejúspěšnější střelec utkání Libor Horut.

Ke konečnému výsledku pomohlo i nasazení výše zmíněného Karla Magrly.

„On nás dost držel, chytal vyložené šance. Vyplnil to z dálky a podpořil obranu. Podal solidní výkon, když vychytal více než čtyřicet procent akcí," chválil gólmana Libor Hrabal.

Dle něj sobotní úspěch pomohl týmu určitě psychicky. Hranice po šesti kolech letošní sezony klesly z vrcholu na 9. místo a téměř ze dna se postupně zvedají.

„Kluci pochopili, že v každé situaci musí dávat do zápasu vše, musí bojovat a jednolitě spolupracovat," nabádal svěřence trenér Cementářů.

Hraničtí zajíždí v pátek na palubovku vedoucích Lovosic. Podle Libora Hrabala nemají Cementáři na severu Čech co ztratit.

„V uplynulém utkání jsme našli nějakou linii a zkusíme v ní pokračovat ve smyslu potrápit Lovosice, co to dá. Doufám, že se nebudou opakovat zápasy s Duklou a Plzní. Jdeme za tím být lepší a možná se bude konat nějaké překvapení," uzavřel trenér týmu z města nad řekou Bečvou. Jeho celek nyní drží v extraligové tabulce 9. míst se šesti body.

TJ Cement Hranice – Pepino SKP Frýdek-Místek 31:29 (16:19)

Nejvíce branek: Horut 10/4, Magrla 7, Čadra 6 – Petrovský 8, Dyba 6, Kichner 3, Rajnoha 3, Pomichálek 3, Horáček 3. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0. Vyloučení: 2:3. Diváci: 155.

Autor: Lubomír Budný