Kopřivnici se letošní sezona zatím vůbec nedaří a před tímto zápasem figurovala na samém dně tabulky s pouhými třemi body.

Roli favorita Hranice splňovaly již od samého úvodu. Otevřely brankový účet zápasu a v páté minutě vedly 3:1. Dvougólový náskok si Cement udržoval až do 20. minuty, kdy se podařilo dvěma rychlými zásahy domácím vyrovnat na 7:7.

Kdo by si v tuto chvíli pomyslel, že domácí již v celém zbývajícím průběhu zápasu nepustí hosty ani jednou do vedení, nepletl by se.

Do vedení šla poprvé Kopřivnice zásluhou Martina Střelce. Radek Bajgar sice ještě stačil odpovědět, ale poté následoval rychlý sled čtyř branek domácích a jejich vedení 12:9, které platilo ve 26. minutě.

Na tento průběh prvního poločasu reagoval trenér Cementu pochopitelně time-outem. Oddechový čas jeho svěřencům prospěl a Hranice odcházely do šaten s jednobrankovým mankem. Druhé dějství a jeho gólový účet otevřel domácí Hardt.

Hosté po skvěle zvládnutém závěru první půle, chtěli pokračovat v nastoupeném tempu i nadále a případně stav vyrovnat či otočit. Avšak proti byli kopřivničtí střelci. Ti se velmi činili, hlavně pak Tomáš Kolmajer, který v zápase vstřelil celkem deset branek.

Celý průběh druhé třicetiminutovky byl prakticky stejný. Domácí vždy odskočili na rozdíl dvou, tří branek a Cement pouze korigoval. V 50. minutě se podařilo Hranicím přece jen vyrovnat.

Jenže vzápětí se trefili Kirchner s Hanzelkou a bylo to opět o dvě branky. Závěrečná snaha hostů alespoň vyrovnat byla očividná avšak bezvýsledná.

Na začátku poslední minuty Kolmajer proměnil sedmimetrový hod, jímž dostal domácí do vedení 28:26 a odpovědět již dokázal pouze Radek Bajgar, jehož trefa znamenala konečný výsledek 28:27 ve prospěch Kopřivnice a čtvrtou hranickou porážku v řadě.

Na Cement čekají v následujícím týdnu další dvě mistrovská utkání. Nejprve ve středu 17. listopadu zajíždějí v rámci čtvrtého kola Českého poháru do Lovosic, aby poté v neděli 21. listopadu od 10.30 hodin mohli hostit celek Jičína, který v letošní sezoně podává dobré výkony a je vážným konkurentem Hranic v boji o první šestici zaručující postup do nadstavbové části.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice 28:27 (12:11)

Nejlepší střelci Hranic: Galus 7, Pavlíček 5, Čadra 5, Bajgar 5. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2, vyloučení: 2 – 2. Diváků: 300.

MAREK SMOLKA