Cementáři procházejí nejhorším obdobím v sezoně a prohráli již čtyři zápasy v řadě. Slezanům se sice také nedaří, což vyústilo v odvolaní trenéra Hantáka. Tým nyní vede jeho asistent Martin Kostelník, pro něhož to byla tedy premiéra, a to hned před náročným karvinským publikem.

HCB OKD Karviná – TJ Cement Hranice 24:20 (11:10)

V prvním útoku se hale představili domácí. Ján Faith ale neuspěl. Na druhé straně se prosadil z postu pivota Brož a hosté šli do vedení. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Karviná hned vzápětí zásluhou Kružíka vyrovnala.

V sedmé minutě díky další brance Kružíka šli Slezané už do vedení. Tlak domácích pokračoval a na konci desáté minuty po gólu Petrovského byl rozdíl ve skóre tříbrankový 6:3.

Cementáři ale nic nevzdali a vzniklé manko začali stahovat. I díky výbornému Kučerkovi a skvělé zvládnutém oslabení snížili hosté v 19. minutě na 7:6.

O pár okamžiků později přišlo vyloučení Hantáka a Hranice mohly vyrovnat. Ale ani hosté si s přesilovkou neporadili dobře a karvinští se udrželi v těsném vedení.

Srovnat skóre se podařilo Hranicím až ve 27. minutě díky Pavlíčkovi. Tentýž hráč pak dokonce další brankou otočil na 9:10. Závěr poločasu však skvěle zvládli domácí a zásluhou Chudoby s Kružíkem se vrátili do vedení.

Gólový účet druhého dějství otevřel Lyžwa.

Cement pak neproměnil sedmičku a Karviná po dalších zásazích šla do vedení 14:11. Hosté nestačili na nástup domácích reagovat a ve 40. minutě agilní Kružík zvyšoval na 16:12. Hranice pak alespoň držely konstantní odstup a nepustily Slezany do ještě většího náskoku. Rozjeté domácí ale neudrželi.

Díky skvěle hrající dvojici Kružík – Lyžwa, kteří v zápase zaznamenali dohromady šestnáct branek, Karviná odskočila v 55. minutě na 22:16. Hosté ale zápas dohráli se zvednutou hlavou a zásluhou povedeného závěru zkorigovali stav utkání na konečných 24:20.

Nic to však nemění na faktu, že hraničtí ztratili i pátý zápas v řadě a stále čekají na první body do nadstavbové části, ve které jim patří poslední, šesté místo.

Naděje na premiérový zisk nějakého bodu se tak ubírají na příští neděli. Jenže na Cement nečeká nic jednoduchého – 8. května od 10.30 hodin hostí tým Zubří, který ještě stále může pomýšlet na mistrovský titul.

Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 4, Pavlíček 3, Brož 2, Čadra 2, Indrák 2, Galus 2, Šíra 2, Dolák 2

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/0, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 660

Marek Smolka