„Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích a bylo hráno ve slušném tempu. Nám šlo o to, aby se nikdo nezranil, a abychom se připravili na baráž," měl jasno trenér Cementu Libor Hrabal.

Přestože se už o nic nehrálo, duel v Novém Veselí sledovalo pět set fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru. To pochopitelně svědčilo od začátku domácím, kteří první poločas ovládli v poměru 15:9. Po změně stran ale měli navrch Cementáři, kteří tak zkorigovali na konečný tříbrankový rozdíl.


„Byla vidět síla mladíků z Veselí a nám šlo o to uhrát alespoň dobrý výsledek. To se nám nakonec podařilo. Všichni hráči jsou v pohodě a můžeme se pustit do baráže," vyhlíží Hrabal klíčové boje.

Na soupeře si Hranice budou muset ještě chvíli počkat. Poslední kolo 1. ligy je na programu 6. a 7. května. O postup do extraligy se s Cementem porvou Strakonice nebo Velká Bystřice.

TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice 28:25 (15:9)

Nejvíce branek: Ptáčník 5, Bartůněk, Burnazovič, Chosik a Najman po 3 - Čadra a Mičkal po 5, Balhárek, Horut a Indrák po 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/3. Vyloučení: 3 - 5. Diváci: 500.