Po úspěšném vstupu do jarní části soutěže se po výhře nad Lovosicemi mohli hraničtí házenkáři posunout na třetí místo v tabulce. Oba týmy do tohoto zápasu nastoupily kompletní a diváci se mohli těšit na kvalitní házenou.

TJ Cement Hranice – HK .A.S.A. Město Lovosice 33:24 (11:12)

Úvod utkání, před kterým v hale zazněla hymna hranického Cementu, vyšel Severočechům. Ti vytěžili zejména ze zákroků brankáře Šoltése a v páté minutě vedli 3:0.

O minutu později se prosadily zásluhou Čadry i Hranice. Poté diváci sledovali hlavně souboj mužů mezi třemi tyčemi. Jak Kučerka, tak Šoltés své týmy drželi a po deseti minutách svítil na tabuli stav 4:1 pro Lovosice.

Nervozitu domácích nezahnal ani Indrák, který snížil na 3:5. Ve 14. minutě se prosadili dvakrát po sobě hosté a vedli 7:3. Tento průběh první půle donutil domácího trenéra k brzkému oddechovému času.

Účinek time – outu se dostavil záhy. I přes oslabení se Cement dokázal dotáhnout na rozdíl jediné branky.

Ve 21. minutě si vzal oddechový čas i Vojtěch Srba, trenér Lovosic. Severočechům chvilková pauza také pomohla. Zkoncentrovali se v obraně a začali se střelecky prosazovat.

Ve 24. minutě byl rozdíl ve skóre opět tříbrankový. Poté si však lovosičtí vybrali slabší chvíle v obraně. Dvěma dvouminutovými tresty v rychlém sledu za sebou nabídly Hranicím dvojnásobnou přesilovku.

V té se však Cement trápil a dostal dokonce i branku. Přesto se v závěru poločasu dokázali domácí vzchopit a třemi góly snížili na rozdíl jediné branky. Do šaten odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 12:11.

Druhé dějství začalo svižně. Hned na začátku se prosadili Galus s Divišem a Hranice poprvé v zápase vedly. Úvod druhé půle vyšel také brankáři Kučerovi a pivotmanovi Kovaříkovi

Jejich zásluhou vedl Cement ve 37. minutě 15:12.

Lovosicím nevycházel postupný útok a v obraně marně hledaly ideální postavení. Ve 42. minutě zvyšoval agilní Kovařík už na 19:15. Severočeši poté zkusili opět tah s oddechovým časem, neúspěšně. Hranický tým již zastavit nedokázali.

V 50. minutě zvyšoval Indrák na rozdíl pěti branek. V 52. minutě se sice ještě Lovosice dokázaly dotáhnout na rozdíl tří gólů, ale to bylo maximum.

O tři minuty později se dvakrát za sebou prosadil Tůma a bylo rozhodnuto. Výtečný druhý poločas uzavřel brankou přes celé hřiště sváteční střelec Kučerka. Tento zápas ozdobila i skvělá atmosféra, kterou vytvořilo téměř 600 diváků.

Po vítězství 33:24 se hraničtí posunuli už na třetí místo v tabulce. Další utkání sehraje Cement v sobotu 27. února od 18 hodin na palubovce Jičína. Základní část pak o týden později uzavře doma s Plzní.

Sestava a střelci: Martin Fabián, Josef Kučerka 1, Tomáš Bednařík 1, Radim Brož, Rostislav Brůna 1, Zdeněk Čadra 5, Radim Kovařík 5, Josef Diviš 1, Tomáš Galus 8, Tomáš Ruber, Michal Indrák 6, Marek Tůma 4, Jakub Samiec a Radek Bajgar 1

Vyloučení 2–3, ŽK 2–3, sedmimetrové hody 4/3–2/2

Marek Smolka