HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 34:29 (18:13)

„Soupeř měl větší vůli po vítězství, to rozhodlo," vidí ten největší rozdíl mezi oběma týmy brankář Cementářů Josef Kučera.

Hosté se drželi prvních deset minut, ale poté úřadující mistr odskočil na 9:5. Hraničtí sice následně po gólech Galuse a Šíry ztrátu stáhli, ale do přestávky si Valaši vzali svůj ztracený náskok zpět a vedli 18:13.

Po přestávce Cementáři nastoupili ve velkém stylu a po deseti minutách druhé půle stáhli svou ztrátu na jedinou branku. Na to už se nemohl dívat domácí kouč Mičola a svolal si tým na poradu, která byla stoprocentně účinná.

Rozmezí 43. a 48. minuty totiž Gumárny vyhrály 5:0 a až do konce utkání si svůj odstup udržovaly. Souboj tedy skončil vítězstvím domácích 34:29.

„Druhý poločas se vyvíjel slibně, dokonce jsme to stáhli na 20:19 a šli do útoku. Dorovnat skóre se nám ovšem nepodařilo. Přišlo totiž chvilkové zakolísání několika hráčů, což nás srazilo do kolen. Hlavně disciplína. Zápas šel vyhrát, ale zradila nás spousta technických a individuálních chyb," zhodnotil sobotní duel hranický gólman Josef Kučerka.

„V šatně byla po utkání velice skleslá nálada, chtěli jsme v Zubří uhrát nějaký bod. Je to ale zatím jen třetí kolo, jsme na začátku sezony. Nyní se musíme soustředit na další zápas, který pro nás bude daleko důležitější, a to domácí souboj s Lovosicemi," do­dal.

Nejlepší střelci: Jurka 10/5, Randýsek 7, Vyjídák 4 – Čadra 6, Magrla 5/1, Galus 5, Šíra 5.

Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 4 – 6. Rozhodčí: Hanák, Novák. Diváků: 800.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián – Magrla 5/1, Rachač 1, Lančí, Brož, Čadra 6, Herda, Bajgar 2, J. Samiec 1, Tůma 1, Galus 5, Šíra 5, Dolák 3. Trenér: Libor Hrabal.

Jak už Josef Kučerka pověděl, dalším soupeřem jeho týmu bude celek z Lovosic, který přivítají na domácí palubovce netradičně už v pátek od půl šesté.