Ačkoliv byl vstup na pohárové utkání volný, do hranické haly si našlo cestu jen 160 diváků.

A ti v úvodních minutách rozhodně nemohli být spokojeni, jelikož jejich tým prohrával od samotného začátku.

Ještě ve 21. minutě byl stav 9:13. Jenže domácí v závěru první půle přitvrdili v defenzivě, v útoku se jim také zadařilo a výsledkem toho bylo přestávkové vedení 16:14.

„Do utkání jsme šli naplno. Chtěli jsme postoupit, i když jsme věděli, že proti nám stojí mistr. Úvod nám vůbec nevyšel, když Dukla díky našemu laxnímu přístupu brzy vedla 6:2, a proto jsem musel vzít oddechový čas. Domluvili jsme se, že změníme obranu a přitvrdíme. Trpělivým a koncentrovaným výkonem v útoku a agresivní obranou jsme postupně ukrajovali z naší ztráty a v poločase dokonce vedli o dvě branky,“ pověděl domácí kouč Libor Hrabal k úvodní půlhodině.

Rozhodující okamžiky pro další vývoj utkání přišly mezi 40. – 43. minutou, kdy se Cementářům podařilo odskočil na čtyři góly. Pražané se ovšem nevzdávali a sedm minut před koncem šli na kontakt 26:25, jenže Hranice si závěr pohlídaly a zvítězily 30:27.

„Po přestávce jsme pokračovali v nastolené hře. Gólman Fabián nás v důležitých okamžicích podržel, a proto jsme měli stále navrch až do konce utkání,“ řekl Hrabal k druhé polovině zápasu.

Jeho svěřenci si tak díky vítězství ve čtvrtfinále Českého poháru zahrají o medaile v turnaji final-four, který se uskuteční mezi svátky 27. – 28. prosince v Lovosicích.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 30:27 (16:14)

Nejlepší střelci: Dolák 8, Galus 7, Indrák 5 – Horák 5, Mráz 5, Lehocký 5.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/0. Vyloučení: 3 (ČK Čadra) – 4. Rozhodčí: Pavlíček, Simu. Diváci: 160.

Hranicím patří v Tipgames extralize po devíti odehraných kolech nelichotivá devátá příčka za tři vítězství, jednu remízu a pět porážek. Trenér Hrabal však věří, že vítězství nad mistrem by jeho tým mohlo nakopnout k lepším zítřkům.

„V sobotu hrajeme v Kopřivnici, tak doufám, že tým naváže na utkání s Duklou a bude pokračovat v nasazení a bojovném duchu. Věřím, že si chlapci vezmou příklad z toho, že se dá hrát opravdu s každým, a duel v Kopřivnici nepodcení,“ řekl Deníku.