Zatímco hráči z moravské metropole budou bojovat o záchranu, Hranice mohou směle pomýšlet na přední příčky a vyloučeny nejsou ani medailové pozice. Trenér Hegar měl k dispozici téměř kompletní tým, obejít se musel bez Tomáše Bednaříka.

TJ Cement Hranice – HK Královo Pole Brno 36:24 (21:9)

Na začátku utkání měli hlavní slovo rozhodčí. Během prvních dvou minut rozdali tři žluté karty. Poté se diváci dočkali také úvodní branky. Čadra přesnou ranou ze spojky poslal domácí do vedení. Na jeho trefu navázal Dolák a Hranice vedly 2:0.

Také hosté se prosadili a díky Hastíkovi snížili. Domácí, vědomi si své pozice jasného favorita, chtěli zápas co nejdříve rozhodnout. Následující okamžiky patřily jen jim.

Po šňůře čtyř branek za sebou vedl Cement v sedmé minutě už 6:1. Tento brzký nástup se ukázal jako rozhodující. Trenér hostů se jej snažil zmrazit time – outem, ale ani ten Brňanům nepomohl. Spíše naopak.

Hranice dostaly výhodu přesilové hry a zápas definitivně nasměrovaly tam, kde ho chtěli mít. Po brankách Doláka, Pavlíčka a Brože vedli domácí ve 13. minutě rozdílem devíti branek 11:2.

Hosté se pak přece jen vzpamatovali a chvíli drželi „alespoň“ konstantní ztrátu. Přišla však 25. minuta a další tříbranková série v podání Cementu. Ještě do pauzy se Hranicím podařilo náskok navýšit jen na těžko uvěřitelných dvanáct branek.

Do kabin odcházely celky za stavu 21:9, což napovídalo, že by mohli diváci vidět poprvé v sezoně „čtyřicítku“. Druhé dějství a střídání brankářů. I tak by se dal definovat začátek druhého poločasu.

Opět fantastického Kučerku měl možnost napodobit Martin Fabián. První střelu Mičoly ještě vychytal, ale na Chýlka již nevyzrál a brankový účet druhé půle tak otevřeli hosté. Cement však s odpovědí neotálel a ani druhého gólmana brněnských neměl v plánu nijak šetřit.

Důkazem toho budiž proměněná sedmička Galuse z 36. minuty a třináctibrankový náskok 24:11.

Poté se domácí střelci téměř na šest minut odmlčeli. Prostor korigovat stav utkání tak dostali hosté. Pětibrankovou sérií se podařilo Brnu snížit na 24:16. To bylo z jejich strany maximum. Blíže se již Cementu nepřiblížili.

Hraničtí si opět vzpomněli na předchozí průběh utkání a začali přidávat gól za gólem. Výsledkem byl klidný závěr v exhibičním duchu, a i když toužebně očekávaná čtyřicítka nepadla, byla na místě spokojenost a hlasité ovace publika.

Další utkání by rozhodně taková procházka, alespoň co se týče papírových předpokladů, neměla být. Na palubovku Cementu přijede pražská Dukla. Čeká se velmi zajímavý a tuhý boj o další důležité body do nadstavbové části.

Duel je na programu v neděli 20. února v netradičních 11.30 hodin, a to vzhledem k přímému přenosu stanice ČT4 SPORT.

„Do utkání jsme vstoupili, jak jsme si řekli v kabině před zápasem. Šlo hlavně o to, abychom nabrali pozitivní sílu a nabrali klid před nadcházejícím týdny. Čekají nás tři důležitá utkání, v nichž nám půjde o potvrzení postupu a zisk případných důležitých bodů do nadstavbové časti, kterou jsme si stanovili jako cíl před touto sezonou“, okomentoval vítězné utkání hranický Radim Brož.

Nejlepší střelci Hranic: Indrák 5, Galus 4/1, Pavlíček 4/1, Magrla 4

Nejlepší střelci Brna: Muškát 5, Mičola 5/3, Chýlek 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/3, vyloučení: 6 – 4 (ČK Ondráček), rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 300