Avšak proti němu stál více než zdatný soupeř. Cement se mohl pyšnit výborným vstupem do jarní části soutěže. Po vítězstvích nad Karvinou a Zubřím si brousil zuby také na bodový zisk z našeho hlavního města.

Hranický tým přijel do Prahy zcela kompletní a díky touze potrápit favorita si odvezl bod za remízu.

Dukla Praha – TJ Cement Hranice 27:27 (12:13)

Skóre zápasu otevřel domácí Rams. V následném protiútoku byl úspěšný Bednařík a srovnal. V 10. minutě rozhodčí vyloučili prvního hráče zápasu, byl jím hranický Brož.

S početní převahou si Pražané poradili docela dobře a vedli 5:4. O pár okamžiků však bylo vše jinak. Zásluhou Tůmy a Brůny převzaly vedení v zápase Hranice.

Poté se ovšem opět nechal vyloučit Brož, a když jej o půlminuty později napodobil Bajgar, dostala Dukla jedinečnou šanci se od soupeře odtrhnout. Domácí však nabídnutou možností pohrdli.

Hráči Cementu si s oslabením poradil více než dobře. Ve dvojnásobné přesilovce dovolili soupeři skórovat pouze jednou a průběh zápasu byl stále vyrovnaný.

Hraničtí se po oslabení otřepali, v závěru poločasu přidali a zásluhou proměněné sedmičky šli do šaten s jednobrankovým náskokem 13:12.

Každý chvilku tahá pilku. Tak by se dal nazvat průběh prvního poločasu. Cement hrál kompaktně a díky důrazu v útoku držel s favoritem krok. Naopak Dukle důraz v útoku chyběl, možná za to mohl fakt, že svůj poslední zápas na domácí palubovce odehráli její hráči před Vánoci.

V úvodu druhého dějství se ukázala hlavní zbraň Cementu, brankář Kučerka. Především jeho zásluhou se ve 39. minutě dostaly Hranice do vedení o čtyři góly 18:14.

Logickou reakcí na tento průběh zápasu byl time-out Dukly. Exreprezentační trenér Pauza chtěl své svěřence uklidnit a dodat potřebné sebevědomí ke zvratu utkání. Efekt oddechového času se dostavil vzápětí. Pražané se zkoncentrovali v obranné i útočné fázi a začali vedení Cementu stahovat.

Ve 47. minutě se prosadil nejlepší střelec domácích Polašek a svou trefou vyrovnal na 21:21. O minutu později se tentýž hráč opět prosadil a Dukla už vedla. Narůstající pohodu týmu nenarušilo ani oslabení.

Po brance Škvařila z 56. minuty to bylo už 27:23 pro domácí. V tuto chvíli se Hranicím pomalu, ale jistě začaly rozplývat sny o bodovém zisku.

Fakt, že Cement zbraně ještě nesloží, naznačil z následného útoku Tůma. Na jeho branku navázal vzápětí Brůna a rozdíl ve skóre byl pouze dvougólový.

V následném útoku Lehocký trefil tyč a Hranice měly možnost se přiblížit k domácím ještě blíže. Po brance Čadry se to také podařilo.

V poslední minutě zápasu byla v útoku nejprve Dukla, ale za 40 vteřin nevymyslela vůbec nic a za pasivitu jí byl míč odebrán. Zbylých 20 sekund měl balón k dispozici Cement. Vteřinu před koncem se uvolnil Kovařík a svou druhou brankou v zápase srovnal na 27:27.

Neskutečný závěr zápasu jen ozdobil už tak nádherný souboj. Tento duel byl reklamou na házenou a oba týmy si bod za remízu zasloužily, což v pozápasovém rozhovoru potvrdili i trenéři Hegar s Pauzou. Po tomto výsledku si Cement upevnil čtvrtou příčku v tabulce.

Nejlepší střelci: Polášek 7, Rams 6, Horák 4 – Tůma 7, Bajgar 5, Brůna 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Průcha, Větrovský, diváků: 180.

Další utkání Hranice sehrají v neděli 21. února od 10.30 hodin, kdy na domácí palubovce přivítají tým Lovosic.

Marek Smolka