„Dnešní zápas jsme odehráli v dobrém nasazení, kluci bojovali až do poslední minuty. Rozhodlo naše neproměňování šancí a pár technických chyb v závěru utkání, pramenících pravděpodobně trochu z únavy, ale takhle se vrcholová házená hraje,“ hodnotil na svazovém webu trenér Cementářů Miroslav Bartoň.

Duel byl opět i díky skvěle chytajícímu Kučerkovi vyrovnaný až do 56. minuty, pak ale předvedl skvělý zákrok také hostující Schams, díky němuž mohlo Nové Veselí zasadit Cementu rozhodující úder.

„Nejčastěji se rozhoduje v posledních deseti minutách a v tomhle byli dneska hosté o něco lepší,“ uznal Miroslav Bartoň.

Namísto útoku na elitní osmičku zaručující play-off tak naděje na vyřazovací boje pro Cement hodně zatuhly. Hranice jsou po 18. kole extraligy desáté se čtyřbodovou ztrátou na osmé Zubří. Do konce základní části ještě Cementáři odehrají čtyři duely, vyzvou i Zubřany a sedmý Frýdek-Místek, předtím však musí urvat body v těžkých zápasech v Kopřivnici či doma s lídrem z Plzně.

TJ Cement Hranice – TJ Sokol Nové Veselí 22:24 (11:10)

Nejlepší střelci: Indrák 3, Magrla 3, Tůma 3, Mičkal 3, Kozlovský 3 – Dodica 5, Kezić 5, Štěrba 4, Živojinovič 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/2 –3/3. Vyloučení: 2:1. Diváci: 241.