Před začátkem duelu bylo navíc jasné, že tým, který prohraje, narazí ve čtvrtfinále na obhájce titulu z Karviné. Hraničtí trenéři Hegar a Haber mohli do zápasu poslat to nejsilnější, co mají k dispozici a očekával se tedy boj na ostří nože.

Diváci se mohli těšit na souboj domácího brankáře Kučerky s hvězdným duem Západočechů – Šetlík, Bečvář (před posledním kolem 3. a 5. nejlepší střelec extraligy). Tento minisouboj, stejně tak i jako celý zápas, vyzněl lépe pro Hranické.

TJ Cement Hranice – Loko M.A.T. Plzeň 35:30 (16:14)

Skóre zápasu otevřel právě Roman Bečvář. O pár okamžiků později se prosadili opět hosté a bylo to 2:0. Hranice se však rychle otřepaly a zásluhou Tůmy s Čadrou vedly v sedmé minutě 3:2. O další tři minuty bylo vše jinak. Sérií čtyř branek se Západočeši dostali do vedení 8:4 a na Cement čekalo složité dotahování. Hranice ale mají na jaře výbornou formu a fantastické diváky. I díky těmto dvěma aspektům domácí snížili v 17. minutě ztrátu na rozdíl jediné branky.

Náhlá vyloučení Bednaříka a později Brože nabídla Plzni další možnost k vytvoření si pohodlného náskoku. Obrana Hranic ale v oslabení fungovala perfektně a rozchytal se i gólman Kučerka.

V této části zápasu to Plzni skutečně nešlo, nejen v útoku. Branka Diviše z 25. minuty znamenající vyrovnání na 12:12 toho byla důkazem. V samotném závěru prvního dějství pak Hranice vystupňovaly tempo a do šaten odcházely za stavu 16:14 ve svůj prospěch.

Brankový účet druhého poločasu otevřel Čadra. O další minutu později jej napodobili Tůma se Zbrankem a domácí vedli 19:16. Vzápětí dostaly Hranice také početní výhodu. K výraznějšímu odstupu ve skóre však nedošlo.

Ve 42. minutě měli přesilovku k dispozici pro změnu Západočeši. Ale ta měla stejný účinek jako v prvním dějství. Plzni se v ní vůbec nedařilo a inkasovala dokonce dvě branky.

Po návratu vyloučeného hráče Cement tempo ještě zvýšil. Branky Čadry, Diviše a Kovaříka v rychlém sledu za sebou znamenaly vedení o sedm branek 28:21. V této chvíli si lavička hostů byla nucena vzít oddechový čas. Jenže ani to nepomohlo.

Střelecké choutky hráčů Plzně mařil výborně chytající Kučerka, který tak nedovolil hostům žádné zdramatizování zápasu. V samotném závěru se o menší rozruch postaral domácí Tomáš Galus, který ze sedmičky trefil brankáře hostů přímo do hlavy, a podle pravidel následovala červená karta.

Hranicím to však po konečném vítězství 35:30 radost z celkového třetího místa po základní části nezkazilo.

Nejlepší střelci: Čadra 9/4, Tůma 5, Zbranek 4 – Šik 8/1, Linhart 6, Vinkelhöfer 5.

Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/1, vyloučení: 4 (ČK přímá Galus) – 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 750.

Soupeřem Cementu pro čtvrtfinále budou Lovosice, půjde tedy o reprízu loňského roku. Tehdy se radovali Severočeši, kteří vyhráli 2:1 na zápasy.

Čtvrtfinálová série začne v neděli 14. března od 10.30 hodin v Hranicích. Další termíny: 17. března (Lovosice), popřípadě 21. března (Hranice). Hraje se na dvě vítězná utkání. Další čtvrtfinálové dvojice: Dukla Praha – Kopřivnice, Zubří – Jičín a Karviná – Plzeň.

MAREK SMOLKA