Díky skvělému závěru si odvezl všechny body a i nadále vévodí české nejvyšší soutěži.

SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice 25:28 (14:17)

Úvod střetnutí vyšel Hranicím. Ty se díky raketovému vstupu do utkání dostaly v 5. minutě do vedení 5:1. Domácí se však dokázali vzpamatovat a v 11. minutě vyrovnali na 6:6.

Pak se obě družstva přetahovala o každý gólový úspěch. Cementu se podařilo odskočit od soupeře znovu ve 25. minutě, to zvyšoval exfrýdecký Radek Bajgar na 15:12. Poločasové vedení 17:14 pak stanovil přesnou trefou hranický Tomáš Bednařík.

Účet druhé půle otevřel Frýdek-Místek. Hosté ovšem nedovolili svému soupeři dotáhnout se na nižší než dvoubrankový rozdíl. Když ve 45. minutě zvyšoval Michal Indrák na 23:18, vypadalo to na rozhodující okamžik zápasu. Ten ale byl ještě hodně vzdálen. Po brance Indráka se totiž Cement celých devět minut střelecky neprosadil.

Tuhle mizérii přerušil až v 54. minutě hranický Galus. O minutu později se ale radovala velice pěkně divácky obsazená hala ve Frýdku-Místku, když se domácím podařilo vyrovnat na 24:24. Pro

Cement mohlo být ještě hůře. Po Bajgarových krocích mohli Slezané jít dokonce do vedení, ale v útoku neuspěli. To Hranice nemilosrdně ztrestaly a sérií čtyř branek rozhodly o vítězi zápasu.

Ve druhém poločase zaslouží absolutorium oba brankáři. Domácí Štolcar i gólman hostí Fabián, ten nahradil v závěru první půle Kučerku a svými zákroky dováděl obecenstvo k úžasu.

Statistiky

Nejlepší střelci: Meca 6, Dyba 6/2, Vacula 4, Hes 4/1 - Galus 6, Čadra, Bajgar, Tůma a Bednařík 4. Sedmimetrové hody: 3/3 - 0, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 486.

V dalším kole přivítají hraničtí házenkáři úřadujícího mistra z Karviné. Utkání je na programu v neděli 4. října od 10.30 hodin v hale Cementu Hranice.