Již v červenci hráči nastoupili do přípravy na novou sezonu a v současné době vrcholí jejich herní příprava na mezinárodní turnaj v Karviné. Ze „starého“ družstva zůstalo 6 zkušených borců: brankář Cagášek, křídlo Ondra Štípek a spojky Bocheza, Vašíček, Beránek a Petrovčín.

Tyto hráče doplnili nově příchozí házenáři ze starších žáků: Chlápek, Strempek, Hampl, Magrla, David Vavřik, Zrucký, Vinklár, Mikuš. A právě na těchto mladých hráčích bude záležet, jak rychle se zapracují do nově utvořeného družstva. „Byl jsem u toho když jsme loni sestupovali,“ řekl současný trenér mladšího dorostu ing. Beránek.

„Náš hlavní problém byla jednoznačně herní nedokonalost, fyzicky jsme stačili. Proto se letos soustředíme hlavně na herní dovednosti a práci s míčem,“ podotkl trenér mladšího dorostu. S horizontem dvou let se pokusí házenkáři i o postup do nejvyšší soutěže staršího dorostu. „Chceme aby se více a více našich odchovanců dařilo zapojovat do přípravy mužů,“ sdělil trenér staršího dorostu Frank.

„V posledních letech se nám to nedařilo a proto se soustředíme právě na naši mládež,“ dodal Frank. Hraničtí chtějí vytvořit mládeži podmínky k výkonostnímu růstu, k čemuž má místní omladině pomoci také projekt Hranické školní ligy házené, který již spatřil světlo světa.