„Přišla podle mě doba, kdy už je potřeba vyměnit trenéra, aby přišel nový impuls. Myslím, že už týmu moc nemám, co dát,“ prozradil Hrabal jedny z důvodů jeho odchodu.

Nejde však pouze o dlouhé čekání Cementářů na výhru. To trvá už od začátku listopadu. Libor Hrabal má i své osobní důvody.

„Hlavně potřebuji odpočinek. Měl jsem toho za poslední dobu dost. Není to nic proti klubu nebo mančaftu. Zažil jsem s týmem parádní sezony i pády, to k tomu patří,“ pokračoval trenér.

„Cítil jsem sám v sobě, že musí přijít tečka,“ přiznal Libor Hrabal a nezapomněl na poděkování.

„Chtěl bych poděkovat klubu, fanouškům i hráčům, všem přeji hodně úspěchů,“ vzkázal Hrabal.

Návrat k trenérskému řemeslu v budoucnu nevyloučil.

„Teď ale potřebuji čas na odpočinek,“ uzavřel.

Komplikace v boji o play-off

Pro vedení TJ Cement Hranice se pochopitelně jedná o nepříjemnou komplikaci v boji o play-off.

„V rozjeté sezoně je to pro nás taková nečekaná zpráva, ale my Libora respektujeme, byl s námi dlouho, jedná se o jeho osobní důvody. My situaci teprve budeme řešit, je to pro nás nová informace, ale budeme hledat nového trenéra,“ uvedl šéf TJ Cement Martin Schober.

Ten zdravotně indisponovaného Libora Hrabala zastupoval třeba i v závěru minulé sezony. Tentokrát však na lavičku usednout nehodlá.

„Můj příběh skončil už dávno. Ve své podstatě musíme najít někoho zvenčí,“ prozradil Schober.

Příběh s Liborem Hrabalem však psali v minulosti úspěšný. Nejúspěšnější sezonu zažili v roce 2013, kdy ke stříbrné příčce v extralize přidali i zisk Českého poháru.