Pražané sice nevyhráli až takovým rozdílem, přesto na hřišti jasně dominovali a zvítězili vysoko 34:19. Cement tak klesl na devátou pozici, která nezajišťuje účast v play-off. Dukla je v extraligové tabulce třetí.

Úvod střetnutí byl poměrně vyrovnaný. Domácí mohly mrzet nevyužité šance, díky kterým by se do zápasu dostali snáz. Několik dobrých zákroků gólmana Dukly Petržaly a skvělá střelba Daniela Kývaly znamenala navyšující se náskok hostů.

„Byl to špatný výkon. Dukla byla všude dřív, byla rychlejší na balon i v obraně. My jsme se neprosazovali, a když ano, tak v bráně stál Petržela a chytil to. Kdybychom dali nějaké čtyři šance, tak se možná chytíme a bude to vyrovnanější. Ale bohužel. Dukla si vybudovala náskok, což ji uklidnilo a hrála v klidu," hodnotil mač trenér Hranic Libor Hrabal.

Cementu navíc vůbec nevyšly dvě po sobě jdoucí přesilovky a Pražané se tak ve dvacáté minutě dostali do výrazného vedení 12:6. Hraničtí si nevěděli rady s výbornou obranou hostů. Rozhodnuto víceméně bylo už ve 27. minutě, kdy další přesná střela Kývaly poslala Duklu už do desetibrankového vedení.

„Se Svitákem vepředu hrají dobrou obranu. Kluci, když šli do devítky, tak byli agresivně atakováni, možná ještě před devítkou. My momentálně nemáme spojky, které by to pustili z dálky, takže musíme jít do mlýnice a tam dostat po rukách. Bohužel rozhodla ta jejich agresivita," uznal Libor Hrabal.

V úvodu druhé půle se jeho celek trošku zvedl. Kučerku v brance vystřídal Karel Magrla, který předvedl několik skvělých zákroků. Zdálo se, že by Cement přeci jen mohl být favoritovi vyrovnaným soupeřem. Tento stav ale vydržel jen asi do poloviny druhého dějství. Poté už na palubovce opět bylo jedno mužstvo. Dukla si v klidu pohlídala jasné vítězství 34:19.

„Vycházeli jsme z dobré obrany, zaměřili jsme se na hranické střelce, ke kterým jsme včas přistupovali a dokázali jsme z toho jít do rychlých protiútoků. Udělali jsme si náskok, který jsme si udržovali, takže se tam prostřídala i lavička s mladými hráči," byl spokojen vedoucí mužstva Pražanů Jiří Kotrč.

Poslední duel tohoto roku sehrají Cementáři na domácí palubovce ve středu od 18 hodin. Ve čtvrtfinále Českého poháru by rádi přešli přes Nové Veselí, které je na tom v extraligové tabulce o dva body hůře než Hraničtí.

TJ Cement Hranice – Dukla Praha 19:34 (8:17)

Nejvíce branek: Stržínek 9, Čadra 3, Magrla, Horut, Mičkal po 2 – Kývala 8, Sviták 6, Kotrč 7. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 5/5 – 7/5. Vyloučení: 4:5. Diváci: 140.