Proti Brňanům Cementáři odehráli v pátek na úvod vyrovnané utkání, oba týmy však rozhodně největší trumfy šetřily na první extraligové kolo. Královo Pole zvítězilo 32:30. „Bylo to o taktice a myšlení, ani jeden tým neukázal všechno,“ okomentoval duel trenér Hranic Miroslav Bartoň.

Nejvíce spokojenosti dal hranický kouč najevo po utkání se Zlínem. Soupeře z nižší soutěže Cement přejel 37:24. Na závěr pak Hranice dle očekávání přehrály Strojár Malacky z 1. slovenské ligy.

„Jedna z obran, kterou se po novu zaobíráme (1:2:3, pozn. red.), proti Zlínu fungovala, byl jsem spokojen jak s hrou, tak i s výsledkem. Proti Malackám bylo vidět, že jsme na tom lépe kondičně, přehráli jsme je hlavně rychlostí a ve hře dopředu,“ ohlížel se Miroslav Bartoň.

Jeho tým bral v domácí hale stříbrnou pozici za Brnem, o výsledky ale úplně nešlo. „S turnajem jsem spokojený, jsem rád, že se nikdo nezranil, až na Kozlovského jsme všichni zdravotně v pořádku. Zkusíme to doladit a do sezony vstoupit co nejlépe,“ přeje si lodivod.

Fotbalisté SK Hranice (v modrém) proti FC Vsetín.
Obrat z říše snů. Hranice Vsetínu nasázely pět gólů za poločas

MIČKAL ODEŠEL DO ZUBŘÍ

Ten by s výrazně omlazeným týmem rád po třech letech oslavil návrat do vyřazovacích bojů. „Kádr jsme dobře doplnili. Jsou tady mladší kluci, kteří chtějí hrát. Zkusíme soupeře překvapit a uběhat. Když se nám vyhne zranění, jsme schopni se poprat o místo v play-off,“ věří Miroslav Bartoň.

K již avizovaným odchodům zkušených hráčů Bechného, Tůmy nebo Mičoly se přidal ještě Lukáš Holiš a hlavně křídlo Tomáš Mičkal. Dlouholetá opora Cementu zamířila do Zubří.

Náhradu by měli představovat Jakub Cáb ze Zubří a Ondřej Cabák z Brna. „Jsou to mladí snaživí kluci. Věřím, že to dokážou nějak zacelit,“ řekl ke změnám Bartoň, který spoléhá také na střelecké posily Luďka Piwka či Jana Šmída z Litovle.

„Musíme se zaměřit hlavně na obranu. Máme zkušeného Kučerku v bráně i mladé kluky, kteří už mu šlapou na paty. To je velice dobře,“ zmínil Miroslav Bartoň. Třeba gólman Michal Klement byl vyhlášen nejlepším brankářem Turnaje „4“ v Hranicích.

Cíle pro novou sezonu jsou tedy jasné. „Soutěž bude podle mě ještě vyrovnanější než vloni. A to v posledním kole hrála tři mužstva o play-off. Budu rád, když ve hře budeme co nejdéle i my,“ uzavřel Miroslav Bartoň.

Výsledky Cementu na Turnaji „4“:

Hranice – Brno 30:32

Hranice – Zlín 37:24

Hranice – Malacky 41:27

Konečné pořadí: 1. Brno, 2. Hranice, 3. Zlín, 4. Malacky

Nejlepší hráč turnaje: Libor Horut (SKKP Brno)

Nejlepší brankář turnaje: Michal Klement (TJ Cement Hranice)