„V poslední době jsme měli problémy s technickými chybami. To musíme odstranit, aby se Lovosice nedostaly do laufu a nějakých rychlých protiútoků," řekl před zápasem trenér Cementu Libor Hrabal. Jeho svěřencům se taktické pokyny splnit podařilo. Lovcům navíc chyběla největší opora – reprezentant Jiří Motl.

Už v úvodu si Hranice postupně vypracovaly důležitý náskok. Poločasové vedení o čtyři branky 14:10 zařídili hlavně ve skvělé fazoně hrající křídelník Tomáš Mičkal a zkušený harcovník v brance Josef Kučerka.

Lovosice naopak doplácely na špatnou koncovku včetně neproměněných sedmimetrových hodů. Začátek druhého poločasu sice hosté zachytili a snížili na rozdíl jediného gólu, Hraničtí ale poté skóre opět navýšili a pohlídali si již své osmé vítězství v tomto ročníku extraligy.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu vlažně s pocitem, že jsme si vybudovali náskok v prvním poločase. Museli jsme změnit styl hry, poslat do hry Marka Tůmu, což nám pomohlo. Dávali jsme góly z pivotů, hra se tak obrátila zpátky," řekl na závěr Libor Hrabal.

V příštím kole zajíždí Cementáři na palubovku Karviné.

TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 24:21 (14:10)

Nejvíce branek: Mičkal 7/4, Čadra 6, Třeštík 4 – Bouček 5/2, Havel a Chroustovský po 3, Malý 3/1.

Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 4:2. Sedmimetrové hody: 4:3. Diváci: 180.