Před startem letošní části extraligy tak předvedli velice slušný výkon.

Nejvyšší soutěž začíná již 7. února sedmnáctým kolem.

Házenkáři Cementu do čtvrtfinálového duelu nevstoupili vůbec dobře. V úvodu prohrávali 2:5.

Nepříznivý stav však dokázali zvrátit a otočit na 9:8. Poté už na hřišti dominovali.

Do konce poločasu si vytvořili solidní náskok, když jej vyhráli 18:14.

„Začátek byl z naší strany špatný, neproměnili jsme především dvě sedmičky a Brno se dostalo do vedení. My jsme pak ale vše zlepšili a hráli jsme přesně to, co jsme natrénovali a chtěli hrát. Z dobře zajištěné obrany, v útoku dobře takticky a trpělivě. Do poločasu jsme si udělali slibný náskok, což pro nás znamenalo dobrou výchozí pozici do druhé půle," řekl trenér Hranic Libor Hrabal.

Ve druhé části hry už Cementáři své vedení udržovali, největší zásluhu na tom měli Miroslav Rachač, Radim Brož a brankář Karel Magrla.

Na postupu hranických házenkářů nic nezměnila ani absence dvou klíčových hráčů, střelce Hastíka, který je po operaci ramene, a nemocného gólmana Kučerky.

„Dokázali jsme ubránit nebezpečné spojky Brna, dobře nám zachytal brankář. I bez Kučerky v bráně nebo Hastíka na rozehrávce jsme působili jako jakýsi homogenní celek, za což jsem rád. Šlo vidět, že jsme se scelili a předvedli bojovný a kolektivní výkon, za který všichni zaslouží pochvalu. Jsem rád, že jsme postoupili do semifinále," konstatoval spokojeně Hrabal.

Dalšími postupujícími jsou extraligový mistr z Plzně, Lovosice a Zubří. Dukla Praha tedy triumf z loňského roku nezopakuje. Semifinálové dvojice se teprve budou losovat.

Další utkání sehrají Cementáři v neděli 8. února. Od 10.30 přivítají v prvním letošním mistrovském utkání doma Litovel.

CEMENT HRANICE – KP BRNO 33:26 (18:14)

Další výsledky čtvrtfinále Českého poháru házenkářů:

Lovosice – Dukla Praha 30:24 (15:14), Frýdek-Místek – Plzeň 24:30 (11:15), Zlín – Zubří 24:30 (11:12).