O osudu zápasu rozhodl jejich výborný nástup, při kterém si získali uklidňující pětigólové vedení. „Moc jsme si přáli výborný nástup, to byla naše taktika, ale opak byl pravdou. Kluci měli zbytečně velký respekt. Bylo pak složité proti kvalitnímu soupeři výsledek stahovat, stálo nás to mnoho sil," posteskl si kouč Zlína Andrej Titkov.

Ač se jeho svěřenci činili, blíže než na rozdíl gólu se nedostali. Čtyři minuty před koncem vedl extraligista o šest branek, domácí pak mohutným finišem porážku alespoň korigovali.

„Přestože naše základní sestava téměř nestřídala, zdaleka jsme nehráli naplno. Chyběla nám motivace, naše nasazení ani výkon proto nebyly optimální. Určitě umíme hrát lépe," překvapil hranický Martin Stržínek.

Že by soupeř utkání nebral vážně, si naopak nemysleli zlínští házenkáři, kteří podali jeden z nejlepších výkonů sezony na domácí palubovce. Utkání bylo prestižní pro hranického gólmana Josefa Kučerku, jenž se představil ve Zlíně v „mistráku" po dlouhých patnácti letech. Duel si náležitě užíval, třebaže nakonec inkasoval přes 30 branek.

„V útoku jsme dávali góly docela jednoduše, ale obrana nám moc nefungovala. Ani já ale nemohu být se svým výkonem spokojen, chvílemi jsem byl frustrován," přiznal zkušený gólman, podle kterého bylo důležité, že jeho tým v rozhodujících momentech nedovolil domácím vyrovnat.

„Návrat jsem si užíval. Alespoň vím, do čeho půjdu, až se sem za rok budeme vracet, když zde budeme hrát extraligu. Věřím, že Zlín postoupí a může v klidu hrát střed tabulky," předpovídá Kučerka.

„Když byl vyloučen Stržínek, v koutku duše jsem doufal ve zvrat. Dalo se uhrát ušmudlané vítězství, zvláště v domácím prostředí, kde jsme silnější," uvedl trenér poražených. Se samotným účinkováním v této doplňkové soutěži mohl být spokojen. „Poněvadž s jídlem roste chuť, tajně jsem doufal v postup," dodal závěrem.

„Já jsem takový průběh a naše vítězství čekal," řekl bezprostředně po utkání strážce hostující brány a odchovanec zlínské házené Josef Kučerka.

„Utkání jsem viděl hlavně jako přípravu. Nezdálo se mi, že jsme hráli naplno, ale asi tak na padesát procent. Nechci však tím nijak shazovat výkon Zlína, který hrál výborně," prohlásil důrazně jednačtyřicetiletý veterán mezi tyčemi.

HC ZLÍN – TJ CEMENT HRANICE 33:35 (14:17)

Nejlepší střelci: Plšek 9, Kafka 7, Žůrek 5/1 – Rachač 8, Galus 8/1, Čadra 5.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1. Vyloučení: 5:6. ČK: 52. Kafka – 47. Stržínek. Diváků: 400.