Byť až tak Pražanům o nic nešlo, tak domácím rozhodně nic neulehčili. „Věděli jsme, že to bude velice těžký zápas. Bylo jisté, že k nám Dukla nepřijede odevzdaně. Hrála v kompletní sestavě a bylo to znát," potvrdil Libor Hrabal, trenér Hranic, který musel řešit alternativní zástup za zraněného Konšela.

Cementáři se zpočátku hledali a už po deseti minutách hry se dostali do gólové ztráty a stále soupeře dotahovali. „Ukázalo se, že při absenci Konšela jsme na levé spojce slabší. Rachač se do toho až tak nedostával. Celkově nám první poločas příliš nevyšel. V útoku jsme se trápili a v obraně jsme byli moc rozestoupení a nedařilo se nám držet lajnu. Chyběla nám rovněž větší agresivita, Kotrč si tam doslova dělal to, co chtěl," pověděl domácí kouč.

Do druhého dějství vstoupili Hraničtí podstatně lépe a soupeře začali střelecky převyšovat. V průběhu zápase si dokonce vytvořili pětibrankový náskok. „Jsem rád, že hráči pochopili, jak je třeba hrát. Vytvořili jsme si náskok, který prakticky rozhodl. Škoda, že jsme pak trošku polevili. Mohlo z toho být ještě drama," připustil Hrabal.

Vítězstvím 22:20 si však Stržínek a spol. zaručili jistotu zisku medaile. Ta zlatá už patří s předstihem Plzni, o stříbro se utkají Lovosice právě s Hranicemi v posledních třech kolech.

„Jsme samozřejmě rádi, že budeme mít nějaký ten kov. Do těch posledních tří zápasů už můžeme jít s čistou hlavou. Chceme se pokusit obhájit stříbro. Čeká nás nyní Frýdek. Bude to určitě těžké," dodal Hrabal.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 22:20 (11:12)

Nejlepší střelci: Čadra 5, Stržínek 4/1, Rachač 4, Šíra 4 – Kotrč 9, Rams 3/1, Polášek 2, Jeníček 2, Šůstek 2.

Hranice: Kučerka, K. Magrla, Kleisl – P. Magrla 1, Stržínek 4/1, Rachač 4, J. Zemánek 1, Martinát, Brož 1, Čadra 5, Kobliha, Galus 1/1, T. Samiec 1, Šíra 4. Trenér: Libor Hrabal.

Triglav extraliga

Tabulka