„Určitě si ještě všechno nesedlo. Bude to chtít asi trošku čas, aby si jeden na druhého zvykl. Chyběla nám také údernost ostrých spojek, tam jsem čekal, že dáme trošku víc jednoduchých gólů, nestalo se tak,“ ohlížel se za prvním vystoupením svého týmu v nejvyšší soutěži trenér Libor Hrabal.

Včetně posil Tomášů Bechného a Perničky či Jiřího Kozlovského nastoupili hraničtí borci v úžasné atmosféře k utkání v Lovosicích. Předehrávka 3. kola soutěže se nesla ve znamení oslav šedesáti let lovosické házené. Duel se sehrál před více než dvou tisíci fanoušky na tamním zimním stadionu a slavit mohli domácí i po utkání.

Cementáři sice po poločase vedli 14:13, ve druhé půli ale propadli. Nakonec do Plzně museli přejíždět s pachutí porážky 22:28.

„V takové atmosféře se hraje výborně. Domácí dělali vše pro to, aby ty oslavy dopadly vítězně. Vypadalo to celkem nadějně, ale nezvládli jsme začátek druhého poločasu. Z toho už jsme se nevzpamatovali. Dali jsme dvaadvacet gólů, což je hrozně málo. Neproměňovali jsme vyložené šance,“ mrzelo Libora Hrabala.

V PLZNI CHYBĚLY SÍLY I DOBRÁ OBRANA

Zápas na západě Čech odehráli jeho svěřenci hned v neděli dopoledne. Únava se zákonitě musela projevit, Talent prakticky celé utkání kontroloval. Přestože Cementáři zlepšili úspěšnost střelby, bylo to málo. Plzeň zvítězila 35:31.

„Trošičku hrála roli i únava, ale nechci to na ni svádět. Máme dost hráčů na to, abychom mohli střídat. Myslím, že Plzeň od začátku zápas kontrolovala. Od začátek byla rychlejší v přechodech do rychlého protiútoku i rozehrávce. My jsme se nedokázali formovat v obraně, dostali jsme pětatřicet gólů, což je dost,“ nebyl Hrabal tentokrát spokojen s defenzivou.

Hranice už se nicméně mohou těšit na domácí premiéru. V neděli od 10.30 hostí Karvinou.

HK FCC Město Lovosice – TJ Cement Hranice 28:22 (13:14)

Nejvíce branek: Konárik 7, Motl 5, Klimt 5/1 – Magrla 4, Mičkal 4/3, Indrák 3, Kozlovský 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 3:5. Diváci: 2020.

Talent ROBSTAV – M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 35:31 (20:16)

Nejvíce branek: M. Tonar 7/1, Šafránek 6, Chmelík 4 – Mičkal 6/2, Kozlovský 5, Bechný 5. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 590.