Jak tomu napovídá i skóre, tak střetnutí mělo vyrovnaný průběh. Ve vedení se oba celky střídaly, ale závěr poločasu byl v režii Karvinských, kteří si udrželi dvoubrankový náskok. „Dostali jsme šestnáct gólů, což je hodně. Bohužel nám stoprocentně nefungovala obrana," nastínil Libor Hrabal, trenér Hranic.

Do druhé půle vyrazili jeho svěřenci s větším odhodláním. Odpor soupeře byl však znát. „Byli si určitě vědomi, že mají stále šanci na účast v elitní šestce. Bylo to znát, hráli jako o život," potvrdil očekávané kouč Cementu, který v návaznosti uvedl, že ofenziva jeho týmu neměla svůj den.

„Zahazovali jsme velké množství šancí. Těžko jsme se proti jejich dobře organizované obraně prosazovali. Nevedlo se ani našim spojkám. Defenzivu jsme posléze ve druhé půli už podstatně zlepšili, ale útok nikoli. Právě naše slabší produktivita rozhodla," řekl zklamaný Hrabal.

Hranice přitom v poslední desetiminutovce skóre srovnaly, ale úspěchu se nedočkaly. Rachač svou šanci neproměnil, na druhé straně se Hanischovi vedlo lépe a poslal tak Karvinou do vedení. Hraničtí už srovnat nestihli, a tak zůstali jedinou trefu za bodovým ziskem.

„S výsledem samozřejmě nemůžeme být spokojeni. Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas. Chtěli jsme bodovat, bohužel jsme o gól prohráli. Nyní je každý bod rozhodující. Do zápasu proti Brnu jdeme s tím, že musíme vyhrát, věřím, že se to povede," řekl jasné plány trenér Libor Hrabal.

Program základní části zakončí Cementáři doma v neděli soubojem s týmem KP Brno. Utkání je na programu od tradičních 10.30.

HCB OKD Karviná – TJ Cement Hranice 26:25 (16:14)

Nejlepší střelci: Petrovský a Chudoba po 5, Hanisch 4 – Rachač 7, Šíra 5, Galus 4.

Karviná: Pyško, Schams – Vala, Meca Ondřej 1, Hanisch 4, Vančo 2, Drobek 1, Chudoba 5, Mlotek 2, Užek 1, Petrovský 5, Hardt, Paululík 2, R. Meca 3. Trenér: Ludvík Mrkva.

Hranice: Kučerka, K. Magrla – P. Magrla, Stržínek 3, Rachač 7, Lančí, Brož, Čadra 2, Herda, Bajgar, Samiec, Tůma 3, Galus 4, Šíra 5, Dolák 1. Trenér: Libor Hrabal.