Brány extraligového play-off tedy stejně jako vloni zůstávají uzamčené, letošní cíl nesplněn. Zkušený tým se zkrátka tentokrát musel sklonit před Kopřivnicí, Frýdkem-Místkem i Jičínem.

„Jak už jsem říkal po několika zápasech, hlavní příčinu toho, že se nám to nepovedlo, vidím ve špatné útočné fázi. Naše hra dopředu byla málo agresivní. Po celou sezonu jsme měli špatnou střeleckou úspěšnost,“ ohlíží se trenér Hranic Libor Hrabal.

A má pravdu. Týmu chyběl ten správný tah na bránu. Po celou sezonu marně hledal tahouna, který by za to v kritických momentech mohl „vzít“.

„Neměli jsme v týmu rozdílové hráče. Dlouho nám chyběl Čadra, Stržínek. Když neberu gólmana Kučerku, tak jsme neměli borce, který by to v tom zápase nějak vzal na sebe. Třeba ve Frýdku měli Vojtěcha Petrovského, my jsme takového hráče neměli,“ uvědomuje si Libor Hrabal.

Nejlepším střelcem týmu tak zůstává hranický srdcař Marek Tůma. Stačilo mu na to 71 vstřelených branek. V závěsu za ním je s 62 trefami Tomáš Mičkal. O něco více se čekalo hlavně od předsezonních posil Tomáše Perničky (55 gólů) či Tomáše Bechného (51).

„Před začátkem sezony jsme doplnili kádr, ale šlo o hráče z týmů jako Litovel, která extraligu opustila. Nebyly to žádné hvězdné posily. Kádr se taky formoval trošku jinak, než jsme chtěli,“ přiznává kouč Cementu.

Ten nebyl úplně spokojen ani s přípravou mančaftu během ročníku.

„Ani trénování nebylo ideální. Pořád jsme zatížení prací, zraněními nebo nemocemi. Na to se ale nemůžeme vymlouvat,“ ví dobře Libor Hrabal.

Hranický lodivod jedním dechem dodává, že tým mohou mrzet hlavně některé klíčové bitvy s největšími konkurenty v boji o elitní osmičku. Pamatujete třeba na listopadovou prohru o gól v Kopřivnici, kdy Cementáře potopila jejich bývalá opora Rachač střelou v poslední sekundě?

„To jsou ty zápasy, které nás stály body a lepší umístění. Bod v Kopřivnici, doma bod s Brnem, zbytečná prohra doma s Frýdkem-Místkem. Tyhle věci nás mohou mrzet asi nejvíc,“ přikyvuje Libor Hrabal.

TRENÉRA DOČASNĚ NAHRADÍ MARTIN SCHOBER

Zkušenosti s boji v „záchranářské“ nadstavbě soutěže mají Hranice už z předešlého ročníku. Tam se v pohodě dostali do baráže proti Strakonicím. Tu zvládli také, Strakonice nakonec přesto hrají extraligu a také letos se v další části soutěže postaví Cementářům. Stejně jako Brno a Nové Veselí.

„Jednoduché to nebude. Sice máme náskok, ale v té nadstavbě se toho může hodně stát. My bychom každopádně rádi uhájili devátou příčku. Uděláme pro to všechno. Je důležité vyhrát domácí zápasy, pak by to snad mělo klapnout,“ věří Hrabal.

On sám však tým připravovat nebude. Po operaci achillovy šlachy jej zastoupí Martin Schober.

„Nemůžu ani pořádně chodit, nejsem mobilní. Budeme se domlouvat spíše po telefonu. Když budu moct jet na zápas, tak nějak samozřejmě pojedu,“ vysvětluje Libor Hrabal.

Od příštího týdne začnou Hraničané naplno trénovat, ještě před startem nadstavby je čeká přípravný duel s Frýdkem-Místkem.

Program nadstavby
14.4. Hranice – Strakonice (10.30)
22.4. Hranice – Nové Veselí (10.30)
28.4. Brno – Hranice (17.00)
5.5. Strakonice – Hranice (18.00)
12.5. Nové Veselí – Hranice (17.00)
20.5. Hranice – Brno (10.30)