„Karviná je společně s Plzní jednoznačným adeptem na titul. Byl to velice těžký a nepříjemný soupeř, ale myslím, že se nemáme za co stydět,“ měl po utkání jasno hranický trenér Jaroslav Hudeček, pro kterého to byl mimořádný zápas. Právě s Karvinou spojil svou úspěšnou kariéru, nechybí v Síni slávy karvinského sportu a proti Baníku se mu nastupuje nesmírně těžko.

Domácí měli výborný vstup do utkání, jejich dvoubrankové vedení korigoval 24 vteřin před sirénou nejlepší střelec utkání Vojtěch Patzel gólem na poločasových 11:10.

Po změně stran ale Cementáři ve vlastní přesilovce nejprve neproměnili sedmičku Magrlou a Karviná pak ve vlastním oslabení šla poprvé v utkání do vedení. Dvouminutové tresty pak přišly i na straně Hranic a hosté si vypracovali klíčový náskok. Ten pak navyšovali až na rozdíl osmi branek.

„Určitě jsme se dobře připravili, bohužel jsme stejně jako v Plzni selhali v určitých momentech utkání. Bylo to jednoznačně na začátku druhého poločasu, kdy jsme nezvládli prvních deset minut. Paradoxní je, že jsme si to prohráli v našich přesilovkách,“ hodnotil Jaroslav Hudeček na svazovém webu.

„I když jsme naší riskantní hrou sedm na šest pomalu snižovali, ale už prostě toho času tolik nezbývalo,“ dodal lodivod Hranic.

Cementáři tak po dvou kolech zůstávají bez bodu, extrémně náročný los navíc pokračuje sobotním těžkým zápasem na půdě pražské Dukly.

TJ Cement Hranice – HCB Karviná 25:28 (11:10)

Nejlepší střelci: Andrš 5, Magrla 5/3, Mucha 4, Brož 4 – Patzel 8/2, Užek 5, Skalický 4, Solák 4.

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Vyloučení: 6 – 5. Sedmimetrové hody: 3/4 – 3/6.