Hosté vstoupili do utkání bez bázně a hany a v 6. minutě vedli 1:3. Baník však v cukuletu srovnal a ve 13. minutě už svítilo na tabuli skóre 6:5. „Zápas od začátku probíhal v celkem slušném tempu. Dostali jsme se do vedení, které nám ovšem moc dlouho nevydrželo. Udělali jsme nějaké technické chyby, nedařilo se v zakončení a ani gólman Kučerka neměl zrovna svůj den. Karviná si vypracovala tříbrankový náskok, který do poločasu ještě navýšila po rychlých brejcích, které jsme nepokryli,“ pověděl kouč Cementu Libor Hrabal.

V 18. minutě už to bylo 12:6 a hostům nepomohlo ani střídání gólmanů, když místo Kučerky šel mezi tři tyče Fabián. Karviná vedla místy až o osm branek, do poločasu to však Hraničtí stáhli na 17:11.

I po změně stran si favorit držel odstup šesti až sedmi branek a utkání měl pevně ve svých rukou. V poslední čtvrthodině obě obrany přitvrdily a sedmička střídala sedmičku. Náskok Karviné se v jednu chvíli vyšplhal až na desetibrankový rozdíl 32:22. Hraničtí poté v závěru skóre korigovali díky dvojnásobné přesilové hře na konečných 33:25.

„O přestávce jsme doufali, že to ve druhé půli stáhneme, ale zkušený mančaft, jakým Karviná je, si už vedení nenechal vzít. Nehráli jsme špatně, ale vypracované šance jsme nedokázali využít, což zřejmě rozhodlo,“ dodal k utkání kouč Hrabal.

HCB OKD Karviná – TJ Cement Hranice 33:25 (17:11)

Nejlepší střelci: Sliwka 6, Chudoba 6/4, Kružík 5 – Čadra 5, Weintritt 5, Dolák 5.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 8/4. Vyloučení: 4 – 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváků: 738.
Sestava TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla, Brož 3, Ruber, Čadra 5, Herda, Indrák 1, Bajgar 4/4, Samiec, Galus, Šíra 2, Dolák 5, Weintritt 5. Trenér: Libor Hrabal.

Další duel bude mít pro hranické házenkáře příchuť derby. V neděli od 10.30 hodin totiž přivítají na své palubovce Přerov. „Musíme vyhrát, body musí zůstat doma. Věřím, že pro to všichni udělají maximum,“ burcuje Hrabal svůj tým.