Trenér Cementářů Libor Hrabal nebyl po prvním finále spokojený s efektivitou svých hráčů v ofenzivě. Druhý finálový duel však nezačal pro Hranické jinak. Výborná obrana Lovosic v čele s brankářem Adamíkem a účastníkem nedávného mistrovství světa Jiřím Motlem likvidovala šance Cementářů.

Lovosice si tak v devatenácté minutě vypracovaly už čtyřbrankové vedení a s šancemi Hranic to nevypadalo dobře. Při vyloučení Viktora Hastíka domácí navýšili své vedení na 13:7. Nutno říct, že nebýt výborného výkonu hostujícího brankáře Magrly, bylo by vedení Lovců ještě výraznější. Do šaten se nakonec šlo za stavu 13:8.

„Jsem maličko zklamaný, ale na druhou stranu jsme si prohráli zápas sami, kdy už jsme prohráli doma o tři branky. Zase musím říct, že jsme první poločas trošičku zaspali," pověděl po zápase trenér Hranic Hrabal.

V součtu s prvním duelem v Hranicích šly tedy Lovosice do druhé půle s luxusním osmibrankovým náskokem. Cementáři ve 37. minutě upravovali na 16:13. Ve druhé části hry se hrálo ve větším tempu a diváci viděli mnohem více gólů. Po dvou slepených brankách navrátilce do hranické sestavy Stržínka to bylo 18:16.

Díky následnému trháku se skóre ztenčilo na rozdíl jediné branky a domácí trenér Vladimír Šuma si ve 43. minutě vzal oddechový čas. Obrana Lovosic však odešla a ve 46. minutě bylo vyrovnáno. Cementáři se nadechli k dechberoucímu obratu a ve 47. minutě se poprvé v zápase dostaly do vedení 21:20.

„Rozhodovali brankáři – v prvním poločase měl velkou procentuální úspěšnost náš Adamík, ve druhém hostující Magrla," řekl k zápasu trenér Lovosic Šuma.

Fanoušci pomalu začali počítat, dramatická zápletka byla na světě. Motl však dokázal vzápětí srovnat a trenér Hranických si bral v 51. minutě oddechový čas. Výborný Hastík si v 58. minutě došel pro sedmičku a Cementáři vedli už o dva góly – 26:24. Ve hře tak byla i před zápasem zdánlivě nemožná možnost rozhodnutí sedmimetrovými hody při shodném výsledku 27:24.

V poslední minutě drama vyvrcholilo oddechovým časem pro hostující lavičku. Hranice byly na míči 32 sekund před koncem utkání. Samiecovi se skutečně podařilo kýženou branku vstřelit. Lovosice však měli čas na poslední útok a při poslední střele byl podle sudích faulován Kolomazník. Pavel Chroustovský z následné sedmičky upravil na 25:27 z pohledu domácích, čímž získal pohár pro Lovosice.

„Ve druhém poločase jsme dokázali neuvěřitelně otočit vývoj zápasu. Dokonce jsme vedli o tři branky, ale cítím se hrozně poškozeně odpískanou sedmičkou v závěru zápasu, která dle mého neměla být nařízena. Zápas mohl být rozhodnut až na sedmičky, ale to už je nyní jedno," mrzelo hranického kouče.

Trofej pro vítěze domácího poháru tak připadla podruhé za poslední čtyři roky Lovosicím. Hranice se budou soustředit na zápasy play-off, které načnou v sobotu na domácí půdě proti KP Brno.

Lovosice – Hranice 25:27 (13:8)

Nejvíce branek: Sýkora 5, Chroustovský 5/2, Motl 4 – Samiec a Rachač po 6, Stržínek 6/3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/6. Vyloučení: 4:4. ČK: 53. Klimt – 60. Tůma. Diváci: 780. První zápas: 27:24, pohár získaly Lovosice.