„S průběhem utkaní a výkonem mančaftu jsem spokojený. Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání z obou stran. Stále bojujeme o umístěni na desáté pozici, takže nám šlo opravdu o hodně,“ připomněl trenér Cementu Jaroslav Hudeček, který zapojil prakticky všechny hráče z lavičky.

Čtvrté vzájemné střetnutí Hranic s KP Brno nabídlo zajímavou podívanou. První poločas velké přetahované ovládli díky lepšímu závěru o dva góly hosté, v první desetiminutovce druhé půle ale Cementáři předvedli výborný obrat a byli to oni, kdo vedl o dvě branky.

Vyrovnaný boj vyvrcholil v samotném závěru. Královo Pole šlo do vedení po brance exhranického Viktora Hastíka, minutu a půl před koncem srovnal na 26:26 ze sedmičky Jan Mucha. Klement poté vychytal Ženatého na pravém křídle. Poslední útok tak měli k dispozici po oddechovém čase domácí, Muchovu dalekonosnou střelu však chytil Bohumil Pšenica, který v úvodu zápasu dokonce skóroval přes celé hřiště.

„Jsem si velice dobře vědom nesmírné síly brněnského celku, který má ve svém středu řadu cizinců a jeho ekonomické podmínky jsou úplně někde jinde než naše, takže se před našimi kluky skláním a smekám pomyslný klobouk,“ hodnotil Jaroslav Hudeček na webu České házené.

„Trošičku jsme propadli v obranné činnosti, ale tam bych až takový velký rozdíl neviděl. Větší rozdíl byl v útočné fázi, kde stále jen opakuji a omílám, že se dostaneme do vedení a najednou v tom útoku uděláme nesmyslné technické chyby,“ řekl kouč Hranic.

Podle něj chybí Cementářům jistota, kvalita a herní vyzrálost. Do další sezony tak je na čem pracovat, i když někteří hráči s jistotou kádr opustí.

„Zase budeme začínat od nějaké startovní čáry, takže uvidíme, jak se to všechno poskládá,“ uzavřel Jaroslav Hudeček.

TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno 26:26 (12:14)

Nejvíce branek: Magrla 5/4, Mucha 5/2, Zbránek 5 – Arsenić 9/3, Horut 4, Sekulić 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3. Vyloučení: 5:4. Bez diváků.