Nejlepší střelec minulého ročníku extraligy tým táhnul jak střelecky, tak díky svému přehledu v ofenzivě.

Jeho výborný výkon podpořila důsledná obrana Frýdku-Místku s brankářem Pohludkou. To vše byl recept, díky kterému domácí uvařili Cementářům poprvé v sezoně utkání s příchutí prohry. Nepomohl ani opět vynikající výkon křídelníka Tomáše Mičkala.

„Ve Frýdku se bude těžce vyhrávat, a my jsme to nedokázali překonat. Naše obrana nebyla tak agresivní. Frýdek má sehraný tým, ne náhodou minulý rok hrál ve vyšších patrech tabulky," řekl po utkání trenér Hranic Libor Hrabal.

Frýdek-Místek si vypracoval na začátku druhé půle už pětibrankový náskok, který se sice Hranickým podařilo snížit až na rozdíl dvou branek. Závěr ale opět patřil domácím, kteří si pohlídali pětigólové vítězství.

„Od začátku jsme neplnili taktické pokyny, k tomu nám nezahrály levé spojky. Nezachytal ani jeden gólman. To jsou hlavní příčiny dnešní prohry. Frýdek hrál s nadšením, elánem a chtěl víc vyhrát. My jsme v některých fázích utkání nastupovali až moc profesorsky. Musíme si v kabině říct ostřejší slova. Nejde neplnit trenérovy pokyny. Dnes jsme byli v takové rovině, že jsme je asi ani plnit nechtěli," zlobil se Libor Hrabal.

K dalšímu extraligovému klání nastoupí jeho svěřenci v neděli doma proti Jičínu. Souboj druhého celku tabulky se třetím je na programu tradičně od 10.30.

SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice 33:28 (16:14)

Nejvíce branek: Petrovský 12/5, Rajnhoha 6, Kichner 4, Strack 4 – Mičkal 8/1, Syříenk 6, Hastík 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 405.