Hranice – Zatímco post mistra extraligy je již obsazen, tak o zbylé medailové příčky se nadále bojuje. Přímý souboj o průběžné třetí místo zvládly lépe Hranice, které doma porazily tým Lovosic 29:22.

Hráči Cementu o svém triumfu rozhodli prakticky už v prvním poločase. V jeho průběhu si domácí vytvořili i čtyřgólový náskok. Ten sice Lovosičtí dokázali smazat, ale závěr první půle patřil znovu místnímu týmu, jenž si vybojoval vedení při stavu 15:11.

Ve druhé půli se hosté dle očekávání více začali věnovat hranickému snajprovi Stržínkovi, na kterého hráli osobní obranu. Klíč k úspěchu to nakonec nebyl. Hraničtí kontrovali Bajgarem s Tůmou.

Po čtyřiceti minutách vedla družina trenéra Libora Hrabala už rozdílem osmi branek, a to při stavu 23:15. Lovosičtí už kýžený recept na dobře pracující obranu v čele s vynikajícím brankářem Kučerkou nenašli a nakonec prohráli 29:22.

„Jakmile jsme soupeři utekli na rozdíl devíti gólů, tak bylo prakticky rozhodnuto. Byla tam sice fáze, kterou bych nazval bramboračkou, ale i to jsme zvládli, soupeři utekli a s přehledem zápas vyhráli," pověděl spokojený Libor Hrabal, trenér Hranic.

Domácí lodivod mohl být s výkonem mužstva spokojený. „Byli jsme dobře připraveni na obě varianty obrany, kterou se Lovosice prezentují. Podařilo se nám praktikovat přesně to, co jsme chtěli hrát," pověděl v návaznosti kouč.

Hraničtí se po dvoubodovém zisku vyhoupli na třetí místo právě před svého soupeře z Lovosic. O obsazení zbylých medailových pozic se rozhodne až v posledním kole, které je na programu nadcházející víkend. Cement zajíždí na palubovku Zubří.

„Samozřejmě budeme na dálku fandit Lovosicím, které hrají s Duklou, ale v prvé řadě se musíme soustředit na svůj zápas na Zubří. Ten chceme rozhodně vyhrát, bez ohledu na výsledek z Lovosic," dodal Hrabal.

TJ Cement Hranice – HK .A.S.A. Město Lovosice 29:22 (15:11)

Nejlepší střelci: Stržínek 7, Tůma 6, Čadra 4 – Motl 6, Jonáš 5, Škvařil 3.

Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 5 – 4. Diváků: 240.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – P. Magrla 1, Stržínek 7, Rachač 3, Brož, Čadra 4, Bajgar 2, J. Samiec, Tůma 6, Galus 3, Šíra 3, Dolák, T. Samiec. Trenér: Libor Hrabal.