Do sestavy Cementářů se po nemoci vrátil reprezentant Martin Stržínek. Zkušený hráč byl na hřišti vidět a ve čtyřech případech se také střelecky prosadil. Celkově však ofenziva Hranic nebyla dobrá. Během první půle hosté zaznamenali pouze osm vstřelených branek, což je na jejich poměry poměrně tristní číslo.

Proti dobře organizované obraně domácích se dokázal prosadit ani elitní střelec Miroslav Rachač, který nakonec skončil zápas s vizitkou pouhé jedné trefy.

„Měli jsme hodně špatnou úspěšnost střelby. Už v prvním poločase jsme nasekali mnoho technických chyb a pouštěli tak Jičín do rychlých protiútoků, z čehož pramenily také naše obdržené branky," pověděl po utkání Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice.

Ve druhé pasáži hry svěřenci trenéra Libora Hrabala efektivity střelby o něco málo zlepšili. Zejména v úseku mezi 43. a 52. minutou, dokázali příkladnou bojovností devítigólové manko zkorigovat na čtyřgólové. Hraničtí však několik následných příležitostí zahodili, což je tak stálo v konečném zúčtování body.

„Celkově to zkrátka nevyšlo. Opakoval se trošku zápas z Lovosic. Jičín však hrál velice dobře, hlavně v obranné fázi, my jsme se těžko prosazovali. Když už se nám to podařilo, tak nás vychytal brankář Veverka," zmínil hranický kouč.

„Nezbývá nám než zabojovat a pokusit se získat body jinde. Šance na první šestku tady stále je," uvedl závěrem jasný cíl Cementu lodivod Hrabal.

Hraničtí mohou své zaváhání odčinit příští neděli, kdy od 10.30 vyzvou tým Frýdku-Místku.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 26:19 (13:8)

Nejvíce branek: Král 6/3, T. Babák 5, Vocásek 3 – Čadra 5, Galus 4/2, Stržínek 4. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 4:4. Diváků: 830.

TJ Cement Hranice: Kučerka, Fabián – P. Magrla, Stržínek 4, Rachač 1, Lančí, Brož, Čadra 5, R. Bajgar 2, Samiec, Tůma 2, Galus 4/2, Šíra 1, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

Tipgames extraliga

17. kolo: Přerov – Kopřivnice 29:25, Jičín – Hranice 26:19, KP Brno – Lovosice 22:22, Karviná – Dukla 27:22.

TABULKA

Tabulka