Střetnutí vítěze Českého poháru a jednoho z největších aspirantů na zisk mistrovského titulu bylo ideální pozvánkou na úvodní sérii zápasů ve skupině o 1. až 6. místo.

Samotné utkání vysílala v přímém přenosu Česká televize a rozhodně se bylo na co dívat. První dějství se neslo stejně jako to druhé ve vyrovnaném duchu. Hostům se sice během do 12. minuty podařilo získat čtyřgólové vedení, avšak ne nadlouho. Cementáři se tlačili do zakončení a to jim přinesl kýžené ovoce. Čadra a posléze Stržínek srovnali do poločasu skóre na 13:13.

„Dlouho jsme se nemohli dostat do zápasu. Nejspíš se na nás projevila určitá nervozita s tím, že se už od nás čeká, že budeme vyhrávat," zmínil Libor Hrabal, trenér TJ Cement Hranice.

Druhý poločas přinesl pravý boj. Hru často přerušoval hvizd rozhodčího, který trestal prakticky veškeré fauly. Cementáři se dostali do herního rytmu a dokonce se jim podařilo jít do vedení 24:22. Dukla však úspěšně zakončenými kontry potvrzovala pozici elitního týmu. Duel nakonec dospěl při skóre 25:25 do dělby bodů.

„Naštěstí jsme se postupně rozehráli. Druhý poločas už z naší strany vypadal dobře. Škoda těch mnoha neproměněných šancí," litoval Hrabal.

Přesto domácí tým mohl být s bodovým ziskem spokojený. „Vzhledem k tomu, že jsme dlouhou dobu prohrávali, tak zaplať pánbůh, že jsme nakonec ten bod uhráli," dodal závěrem s úsměvem trenér Hranic.

Další utkání čeká Cementáře ve středu 17. dubna, kdy se od 18 hodin představí v Plzni.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 25:25 (13:13)

Nejvíce branek: Rachač 9, Stržínek 6, Galus 5 – Kastner a Kotrč 5, Krupa a Lehocký po 3, Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Diváků: 390.

Hranice: Kučerka, Fabián – P. Magrla 1, Stržínek 6/2, Rachač 9, Brož, Čadra 2, Bajgar, Samiec, Tůma 1, Galus 5/1, Šíra 1, Herda, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

Dukla Praha: Petržala, Suchý – Sviták 1, Kastner 5, Šik 1, Piskač 2, Kotrč 5, Polášek 2, Rams 1, Krupa 3/1, Lehocký 3, Šůstek 2, Syřínek, Tesař. Trenér: Pavel Pauza.

Další utkání čeká Cementáře ve středu 17. dubna, kdy se od 18 hodin představí v Plzni.

Házenkáři Hranic (v modrém) proti Dukle

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 25:25 (13:13)

Nejvíce branek: Rachač 9, Stržínek 6, Galus 5 – Kastner a Kotrč 5, Krupa a Lehocký po 3.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Diváků: 390.

Hranice: Kučerka, Fabián – P. Magrla 1, Stržínek 6/2, Rachač 9, Brož, Čadra 2, Bajgar, Samiec, Tůma 1, Galus 5/1, Šíra 1, Herda, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

Dukla Praha: Petržala, Suchý – Sviták 1, Kastner 5, Šik 1, Piskač 2, Kotrč 5, Polášek 2, Rams 1, Krupa 3/1, Lehocký 3, Šůstek 2, Syřínek, Tesař. Trenér: Pavel Pauza.