Házenkářská hala v Hranicích byla při nedělním dopoledni velmi slušně zaplněna. Fanoušci možná i chtěli tímto stylem poděkovat za čerstvý postup Cementářů do finále Českého poháru. Do brány se po delší pauze způsobené zápalem plic vrátil brankář Josef Kučerka. Právě on byl šťastným a nakonec i smutným hrdinou utkání.

V úvodu byla hra poměrně vyrovnaná, domácí si vypracovali náskok až po příchodu Josefa Kučerky do brány. V ofenzivě se dařilo zejména Miroslavovi Rachačovi. Ten v utkání nasázel celkem deset branek. Ve 28. minutě bylo skóre už 21:14 pro domácí, Frýdek však ještě dvěma góly korigoval na 21:16.

„Dnes rozhodlo 38 nastřílených gólů, tedy to, že jsme se dokázali prosadit přes Frýdeckou obranu. Zlomem mohl být nástup Pepy Kučerky do brány, který hned předvedl pár zákroků, a my jsme se dostali do vedení. Obrana pak stála také dobře. Vítězství jsme si uhráli už asi v prvním poločase," řekl po utkání trenér Hranic Libor Hrabal.

Hned na začátku druhé půle měly Hranice navrch a po osmi minutách vedly již 27:19. Do hry se dostal i navrátilec po dlouhodobém zranění Marek Tůma. Hlavní postavou byl ovšem brankář Kučerka. Ten v bráně doslova čaroval, i díky němu byl náskok Cementářů ve 45. minutě už desetibrankový. Střelecky se k Rachačovi přidal ještě Tomáš Mičkal, těsně před koncem bylo skóre 38:29 pro domácí. Pak však přišlo jediné hranické negativum na nedělním zápase. Muž zápasu Kučerka si nešťastně zachytil prst mezi síť a tyč vlastní brány a nepříjemně se zranil. Hra byla na delší dobu přerušena, poslední minutu už se mač jen sportovně dohrál.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili také výborně. Dostali jsme se na rozdíl osmi, devíti gólů, potom už jsme to v pohodě uhráli. Zranění Kučerky je ale bohužel malá tragédie. Vrátil se do brány po zápalu plic a dalších věcech, takže je to pro něj určitě hodně nepříjemná situace," konstatoval trenér Hranických.

Cement tedy zvítězil 38:29, v příštím kole si v sobotu jede pro jisté body do Přerova. V posledním souboji základní části na něj čeká domácí duel s KP Brno.

„Body to jsou pro nás nesmírně důležité. Já jsem měl z utkání trošku obavy, Frýdku šlo taky o krk, ale myslím si, že jsme měli i hodně sebevědomí díky předešlému pohárovému utkání v Zubří," pověděl Hrabal.

Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek 38:29 (21:16)

Nejvíce branek: Rachač 10/1, Mičkal 8, Čadra 4 – Petrovský 6/1, Kichner 5, Strack 5, Meca 5. Rozhodčí: Frieser L., Kavulič. Sedmimetrové hody:1/1 – 1/1 . Vyloučení: 4:5. Diváci: 315.