Trápení v útoku z předchozího duelu v Novém Veselí jako by pokračovalo také v domácí hale. První gól vstřelili Cementáři až v 10. minutě zásluhou Cába. A druhý gól? Na ten fanoušci čekali dalších deset minut. Jičín si tak vypracoval až osmigólový náskok, který domácí v závěru poločasu přeci jen stáhli.

„Co jsme předvedli v prvních dvaceti minutách, pro to nemám vysvětlení. Takové selhání v útočné fázi jsem za svoji dobu nezažil,“ řekl pro svazový web trenér Cementu Miroslav Bartoň.

Ve druhé půli se však Cementáři výrazně zlepšili a začali se na soupeře dotahovat. Ze zápasu nakonec bylo drama, v 53. minutě srovnával na 17:17 Bechný. Pak ale přišly ztráty a Jičín si pohlídal těsné vítězství.

„Je to pro nás velká ztráta prohrát v domácím prostředí. Druhý poločas už byl z naší strany bojovný, ale pořád jsme se nemohli dostat do vedení. Znovu nás technické chyby přibrzdily v tom, abychom zápas otočili. Velká škoda a hodně nás ty body budou mrzet,“ uvedl Miroslav Bartoň.

Další utkání odehrají Hranice opět doma. V sobotu od 10 hodin hostí suverénní Plzeň.

TJ Cement Hranice – HBC Ronal Jičín 20:21 (6:11)

Nejvíce branek: Magrla 4, Cáb 4, Šmíd 3 – Krahulec 5, Kovařík 5, Pich 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 248.