TJ Cement Hranice – HK A.S.A. Město Lovosice 29:26 (14:12)

Do pátečního duelu, který byl termínově změněn z důvodu účasti Lovosic v exhibičním fotbalovém souboji s filmovým týmem Slavoj Houslice, vstupovali v pozici mírného favorita hosté. Ti se pyšnili stoprocentní bilancí a zajisté mysleli na výhru, a tím i případný posun do čela průběžné tabulky.

Scénář byl však jiný. Domácí před zraky svých příznivců byli lepším týmem. Zajisté je psychicky posílil návrat zkušeného kanonýra Martina Stržínka, jehož klub získal po komplikovaném jednání na přestup ze Zubří.

Hranice se mohly spolehnout i na gólmana Kučerku, který během zápasu vytáhl řadu výborných zákroků. Pomyslné zuby si na něm postupně vylámali při sedmimetrových hodech Motl, Berka, Brecko i Chroustovský.

I vynikající výkon zkušeného brankáře byl jedním ze zlomových faktů, které nasměrovaly domácí celek k vítězství.

Hraničtí se tak se závěrečnou sirénou mohli radovat z cenného, v letošním ročníku už třetího vítězství, kterým potvrdili neporazitelnost na své palubovce. Už v prvním extraligovém kole totiž svěřenci kouče Libora Hrabala pokořili tým Dukly Praha. Páteční výhrou navíc odčinili předchozí pětigólovou porážku v Zubří.

„Byl to těžký zápas. Podařilo se nám zvítězit díky bojovnosti, dobré obraně a samozřejmě nám pomohlo nasazení Martina Stržínka," řekl k utkání trenér Libor Hrabal. „Hrál poprvé za nás a bezpochyby zvýšil útočnou sílu," pověděl na adresu nové akvizice.

„Po delší době nám zachytal, jak jsme zvyklí, gólman Pepa Kučerka, a to nám přineslo dva body," chválil kouč.

Statistiky:

Nejlepší střelci: Stržínek 6, Tůma 5, Galus 5 – Berka 7, Motl 5, Jelínek 4, Klimt 4.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/1. Vyloučení: 3 – 4. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Diváků: 235.

Další zápas čeká Hranice v neděli 14. října, kdy od 10.30 hostí na své palubovce HBC Ronal Jičín. „Mají jiný styl hry, musíme se co nejlépe připravit, abychom vybojovali další dva body," dodal závěrem trenér Cementu.