Když k tomu přičteme, že během reprezentační pauzy se zranili dva hráči základní sestavy Brož s Galusem, stál před Cementem velmi těžký úkol. Adekvátně nahradit zraněné, a uhrát co možná nejlepší výsledek. Hranice nakonec prohrály o čtyři branky.

HCB OKD Karviná – TJ Cement Hranice 24:20 (12:10)

První útok zápasu měli domácí. Zakončení se zhostil Petrovský a byl úspěšný. Hned poté se prosadili také Kružík s Faithem a ve třetí minutě Karviná vedla 3:0.

Následně nedal hranický Pavlíček sedmičku a trápení Cementu pokračovalo. Po další brance Faitha ze 7. minuty to bylo už 5:1.

Náskok o tři, čtyři branky si domácí drželi do 20. minuty. Poté se na křídle uvolnil hranický Herda, pro kterého to byl extraligový debut, a snížil na 8:6.

Cement měl dostatek příležitostí manko snížit a i smazat, jenže bránila jim v tom žalostná koncovka. Akcie hostů tak držel jako obvykle brankář Kučerka.

I poločasové skóre 12:10 vypovídalo o tom, že střelci obou týmů tentokrát nemají svůj den.

Vyrovnaný stav sliboval, že by se ve druhém dějství mohla odehrávat zajímavá podívaná, a očekávání se také naplnilo.

Účet druhé půlhodiny otevřel hranický Čadra. Poté přišlo také první vyloučení zápasu, o které se postaral hostující Rečičár. Karvinské jako by možnost přesilovky zaskočila, a totálně v ní selhali. Ba co víc, Indrák ve 35. minutě dokonce vyrovnal na 13:13.

V následném útoku vedení vrátil domácím Petrovský. Pak si ale Lyžwa při obraně počínal nedovoleně a příležitost hry o jednoho muže navíc dostali také hosté. Zásluhou Rečičára Cement vyrovnal, ale více už nestihl.

Sudí se rozhodli, že na rozdíl od první půle, kdy ani jednou nevylučovali, budou tuto činnost hojně využívat v půli druhé.

Během pěti minut si šli na trestnou lavici odpočinout Pavlíček s Bednaříkem. Domácím ale přesilovky absolutně nevyšly a Hranice si stále uchovávaly reálnou šanci na zvrat v utkání.

Ten také skutečně přišel. Ve 47. minutě se prosadil Bajgar, jehož branka znamenala poprvé vedení Cementu v poměru 17:16. Nejlepší střelec zápasu, karvinský Vančo, však vzápětí vyrovnal.

Ve 49. minutě vrátil hostům náskok Indrák, ale bylo to zároveň naposled, kdy Hraničtí vedli. Na druhé straně totiž odpověděl opět Vančo, a když se přidal skvělými zákroky brankář Drápal, není se ani čemu divit.

Opravdovým hrdinou domácích se stal ale Radim Chudoba. Neodehrál dohromady snad ani 10 minut, ale v 53. minutě za stavu 18:18 vzal dvakrát zodpovědnost zakončení na sebe a byl úspěšný. Trenér hostů Jan Hegar reagoval oddechovým časem, ale ani to už rozjeté domácí nezastavilo.

Cement, který v zápase doplatil také na žalostné proměňování sedmimetrových hodů (5/2), podlehl obhájci titulu rozdílem čtyř branek 24:20.

Jedinečnou šanci na reparát bude mít Cement už ve středu. Od 17.30 hodin ve svém premiérovém domácím utkání totiž hostí celek Lovosic.

Nejlepší střelci: Vančo 7, Faith 4, Kružík 4, Petrovský 4 – Čadra 5/2, Bajgar 4, Indrák 3, Pavlíček 3.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/2. Vyloučení: 1 – 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváků: 836.

(smol)