Celou první půli držel Zlín s Cementáři krok, v ofenzivě se dařilo zejména předsezonní posile hostů Martinu Kavkovi. Na druhé straně tentokrát nepředvedl jindy vydatný střelecký příspěvek křídelník Tomáš Mičkal, zodpovědnost na sebe převzali Zdeněk Čarda či Petr Magrla. Vyrovnaný první poločas skončil výsledkem 15:14 ve prospěch domácích.

„Čekali jsme trošku jinou hru, ale od úvodu zápasu jsme soupeře podcenili, což se následně s námi táhlo po celý zápas. První poločas jsme nezvládli jak v útoku, tak v obraně. Myslím, že to byla hodně špatná půle, navíc nám dělaly problém útoky Zlína přes spojky," přemítal Hrabal.

Jeho svěřencům vůbec nevyšel vstup do druhého dějství. Zlín se dokonce několikrát dostal do vedení, o které přišel až po přesilovce Hranic. Ti pak i díky dobrým zákrokům Josefa Kučerky vedení navýšili, a nakonec se mohli radovat z poměrně jasné výhry 29:24.

„Do druhé půle jsme také nevstoupili dobře. Měli jsme veliké problémy, a ačkoli je skóre o pět branek, je to vydřená výhra. Naštěstí se nám zadařilo v závěru," oddechl si hranický kouč.

Jeho protějšek na lavičce Zlína přes prohru mohl být s výkonem svého týmu spokojen. „Byl to dobrý výkon, bohužel jsme byli často vylučovaní a v závěru nám docházely síly. Soupeř měl v rozhodujících chvílích kvalitu a dokázal se prosadit při hře jeden na jednoho. Já jsem s výkonem všech spokojený, odehráli jsme kvalitní utkání a domácí jsme donutili k maximálnímu výkonu," řekl trenér zlínských házenkářů Jiří Mičola.

TJ Cement Hranice – HC Zlín 29:24 (15:14)

Nejvíce branek: Čarda 7, Magrla 6/2, Rachač 4/1, Třeštík 4 – Kavka 7/2, Indrák 5, Gazdík 4. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 4:6. Diváci: 290.

Tabulka

Tabulka