Cementáři přitom vstupovali do zápasu posíleni čtvrteční sváteční výhrou v Českém poháru, kdy si poradili s druholigovým MHK Karviná. Sedmibrankové vítězství ale na výraznější posílení sebevědomí nestačilo.

„Vypadá to sice bezproblémově, ale měli jsme je porazit aspoň o patnáct, abychom si dokázali, že jsme o dvě třídy lepší," vysvětloval hranický trenér Libor Hrabal.

Úvod sobotního extraligového duelu byl z obou stran nervózní. Moc gólů nepadalo, k čemuž přispěly výkony obou gólmanů. O něco spokojenější odcházel po poločase do šaten hranický Josef Kuřerka, jeho tým stejně jako v předešlém kole šel do druhého poločasu s náskokem. Tentokrát pouze jednobrankovým.

Cementářům se dařilo i po změně stran a dostali se až do čtyřgólového vedení. To však Jičínští dokázali smazat už ve 47. minutě. Domácí nakonec další průběh zápasu ovládli a mohli se radovat z vítězství 23:21.

„V prvé řadě gratulace domácím, zápas rozhodly maličkosti. Ve druhé půli jsme se dostali do takového vedení, které jsme potřebovali, chtěli jsme pokračovat v tomto trendu, ale srazily nás neproměněné šance. V obraně jsme udělali chyby, kterých bychom se neměli dopouštět. Navíc jsme prohráli přesilovku 2:0," vypíchl kouč Hranic Hrabal klíčové momenty střetnutí.

Také v dalším kole Cement míří na palubovku soupeře. V sobotu se utká s pátým Brnem, které v posledních dvou duelech padlo.

HBC Ronal Jičín – TJ Cement Hranice 23:21 (9:10)

Nejlepší střelci: O. Šulc 6/1, Krahulec 6, Šafář 5/1 – P. Magrla 4, Stržínek 4/1, Tůma 3. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1 Vyloučení: 5:5 (ČK Horut). Diváci: 665.