Hraničtí borci si tak aspoň spravili chuť po nevydařeném vystoupení v Plzni, kde v 15. kole soutěže padli 30:17. „Tam to byl blackout. Oproti tomu zápasu to bylo tentokrát perfektní, kluci se vydali ze všech sil,“ chválil své svěřence kouč Cementářů Libor Hrabal.

Karvinští odjížděli do Hranic s velkým odhodláním neznegovat důležité body z předchozího domácího souboje s Duklou, měli však handicap v podobě nemožnosti tréninku ve vlastní hale, která byla určena turnaji žáků.

„To mě upřímně udivilo, protože abychom se před těžkým zápasem v Hranicích nemohli dostat do vlastní haly k tréninku, na to prostě nejsem zvyklý. Také se to na našem výkonu hrubě projevilo, hlavně v součinnosti útoku a především na Viktoru Hastíkovi, který naopak potřebuje každý trénink, aby se do mužstva zase zapracoval,“ upozornil nespokojený trenér Karviné Rastislav Trtík.

Z karvinské hry tentokrát oči spíše bolely. Povedený výkon jako s Duklou to určitě nebyl. „Jen těch technických chyb, kterých jsme se dopustili, bylo tolik, kolik jsme jich nenasbírali ve dvou po sobě jdoucích zápasech od začátku sezony,“ kroutil hlavou trenér baníkovců. Za výhru byl hodně rád.

Rozhodly o ní momenty v závěrečné fázi zápasu. „Za stavu 21:19 jsme měli dvě dobré šance jít do třígólového vedení. Ty jsme bohužel nevyužili a hosté na to reagovali čtyřgólovou šňůrou,“ litoval hranický trenér Hrabal.

Ten věří, že jeho tým v nedělním derby v Přerově předvede ještě o něco lepší výkon. „Já v to doufám. Naším cílem je vítězství, abychom si udrželi šestou příčku,“ říká na závěr trenér Cementářů.

TJ Cement Hranice – HCB OKD Karviná 26:28 (13:13)

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. 7m hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 3 – 4. Diváků: 180.

Hranice: Kučerka, Fabián – Magrla, Brož 1, Čadra 4, Herda, Indrák 6, Bajgar 2, Samiec 1, Galus 5/2, Šíra 4, Dolák 3, Weintritt, Lančí. Trenér: Libor Hrabal.

Karviná: Drápal, Lefan – Krahulec 2, Vančo 3, Sliwka 3, Heinz, Kružík, Petrovský 8/2, Hastík 3, Požárek, Kalous 3, Diviš 6/2, Monczka, Hardt. Trenér: Rastislav Trtík.

MIROSLAV MAZAL, MARTIN RUŠČIN